Liepājā atskaņos Jura Karlsona trio “Zīmes”

2023.gada 30.aprīlī pulksten 16 Liepājas koncertzāles “Lielais dzintars” kamerzālē varēs baudīt koncertprogrammu “Zīmes”, kurā satiksies latviešu un franču kamermūzika, uzsvaru liekot uz latviešu komponistiem – Karlsonu, Garūtu un Menci.

Koncertā “Zīmes” satiksies viena no latviešu spožākajām un pavisam noteikti spridzīgākajām pianistēm Agnese Egliņa ar skatuves partneriem – klarnetistu Kārli Catlaku un flautistu Reini Lapu.

Muzikāli daudzveidīgā koncertprogramma būs dzirdami dažādu noskaņu skaņdarbi. Būs gan Karlsons, gan Rozenblats, gan Garūta, Ditijē un Debisī, gan Mesažē un Sensānss.

Jura Karlsona skaņdarbs – Trio “Zīmes” māksliniekiem ir gana izaicinošs un intriģējošs skaņdarbs, kurā katrs var kaut ko atrast sev – gan mūziķi, gan klausītāji. Agnese Egliņa, kura šo skaņdarbu ir atskaņojusi vairākkārt, sacījusi, ka katru reizi atrod ko pārsteidzošu un jaunu spēlējot šo trio.

Pārsteigumu klausītājiem mūziķi gatavo kopā ar komponisti Selgu Menci. Kādu – to mūziķi patur noslēpumā un atklās vien tiem, kuri ieradīsies uz koncertu klātienē.

“Programmai esam izvēlējušies melodiskus, spilgti tēlainus 20. gadsimta franču komponistu skaņdarbus. Flautista Reiņa Lapas spēli varēs dzirdēt vitālajā un augstu meistarību prasošajā Anrī Ditijē Sonatīnē flautai un klavierēm. Kopā ar klarnetistu Kārli Catlaku saspēlēsimies virtuozajā Aleksandra Rozenblata Fantāzijā par Žorža Bizē operas “Karmena” tēmām. Koncertā izskanēs arī klavieropuss – Kloda Debisī “Mēnesgaisma”. Atskaņosim Lūcijas Garūtas mūziku, reizē godinot izcilo mūziķi 121. gadskārtā,” stāta Agnese Egliņa.

Projekts tapis ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Foto: publicitātes

TOP Komentāri

avatar