Vairāk nekā 16 000 “CleanR” izvesto eglīšu pārtaps siltumenerģijā

Atkritumu apsaimniekotājs “CleanR” pēc svētkiem ir izvedis vairāk nekā 16 000 eglīšu speciālā eglīšu maršrutā, un no tām tiks radīta enerģija, ar ko vienā ziemas mēnesī varētu apsildīt aptuveni 160 vidēja lieluma privātmājas, informēja uzņēmuma Sadzīves atkritumu apsaimniekošanas departamenta vadītāja Liene Rumpane.

Eglīšu bezmaksas izvešana tika nodrošināta Rīgā, Jūrmalā, Ķekavas un Ropažu novadā, kā arī Inčukalna, Carnikavas, Ikšķiles, Tīnūžu, Ozolnieku un Cenas pagastā. Līdz janvāra beigām iedzīvotāji bija aicināti pieteikt to izvešanu speciālā eglīšu maršrutā.

“Ziemassvētku eglītes var tikt izmantotas enerģijas ražošanai, tās var pārstrādāt mulčā un diemžēl arī noglabāt poligonā, ja eglīte tiek izmesta starp sadzīves atkritumiem. Pērn izvedām teju 14 000 eglīšu, bet šogad to skaits ir palielinājies, un tas nozīmē, ka šogad vēl vairāk iedzīvotāju ir izvēlējušies tās pārvērst par tālāk izmantojamu resursu, rezultātā radot siltumenerģiju,” saka Rumpane.

Viņa piebilst, ka gadījumā, ja klientiem mājās eglīte vēl ir palikusi, tās izvešanu arvien var pieteikt, bet par maksu. Iepriekšējo gadu pieredze liecina, ka iedzīvotāji eglīšu izvešanu piesaka līdz pat maijam.

Foto: publicitātes

TOP Komentāri

avatar