„Nauda ir tiem, kas kaut ko ražo un attīsta,” uzskata inženierzinātņu speciālists Edgars Zaicevs

Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) profesionālās bakalaura studiju programmas „Mehatronika” un maģistra studiju programmas „Lāzertehnoloģijas” absolvents Edgars Zaicevs stāsta, ka viņam jau no bērnības ir patikusi tehnika. Kaut ko izjaukt, pētīt, kā tas strādā, – tas viņam licies jautri, bet, izaugot lielākam, jau bija nepieciešamība šim aizraujošajam procesam pievērsties nopietnāk, proti, no tā, kas pieejams pa rokai, bija jāsaliek kaut kas funkcionējošs.

Kādu laiku Edgars strādāja autoservisā, kur nācās pielietot arī nestandarta risinājumus. Tā viņš saprata, ka ir jāpaceļ latiņa augstāk un jāpilnveido savas zināšanas inženierzinātņu jomā. Studējot mehatroniku 3. kursā, viņam piedāvāja darbu RTA mehatronikas laboratorijā, un jaunietis sāka strādāt par laborantu. Absolvējot mehatronikas studiju programmu, Edgars akadēmijā uzsāka strādāt kā inženieris, bet pēc maģistra studiju programmas “Lāzertehnoloģijas” absolvēšanas kā vieslektors. Kā stāsta jaunais speciālists, tad lekciju, praktisko nodarbību un laboratorijas darbu laikā viņš dalās ar studentiem savās prasmēs, palīdz arī praktiskajos darbos. Edgars uzsver, ka, darbojoties šajā jomā, ir jāsaprot, ka, ja tu esi inženieris, tad tev nevar būt normēts darba laiks, jo „tu vienmēr par kaut ko domā vai kaut ko dari”.

Spilgtākie studiju mirkļi Edgaram asociējas ar pēdējā mirklī izpildītiem kursa darbiem un diplomdarbiem. Tomēr tam ir loģisks izskaidrojums – tas pārsvarā notika tāpēc, ka Edgars vienmēr bija aizņemts ar kādu citu svarīgu darbu vai palīdzēja citiem. Līdz ar to savi ar studijām saistītie darbi tika atstāti otrajā plānā un paveikti pēdējā mirklī.

Vairākus gadus izbaudot akadēmijas dzīvi, Edgars ir sapratis, ka RTA Inženieru fakultāte ir īpaša ar to, ka te ikvienam studentam vienmēr tiks veltīts laiks, viņam ieteiks, uz ko vajag orientēties, lai veiksmīgi darbotos nākotnē. „Šeit ir lieliska tehniskā bāze, pieeja akadēmijas aprīkojumam. Te iemāca, kādi produkti konkrētajā brīdī ir aktuāli un kā tos ražot, kā arī šī ir tā vieta, kur tu saproti, ka nauda ir tiem, kas kaut ko ražo un attīsta,” ir pārliecināts jaunais inženierzinātņu speciālists.

Jāuzsver, ka, lai nodrošinātu informācijas un komunikāciju tehnoloģiju (IKT) nozares attīstību un īstenotu citu nozaru pieprasījumu pēc IKT speciālistiem, Latvijā būtu nepieciešami 3000 IKT studiju programmu absolventu gadā, secināts domnīcas „Certus” veiktajā pētījumā. Ja arī Tevi interesē inženierzinātnes, tad vairāk informācijas par RTA Inženieru fakultātes piedāvātajām studiju programmām lasi Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas mājaslapā www.rta.lv (informāciju par uzņemšanu RTA studiju programmās var iegūt, zvanot pa tālr. 26462152, 26695553, 29555343 vai rakstot e-pastu:  Marite.Mezare@rta.lv).

RTA Sabiedrisko attiecību nodaļa

Māra Justa foto

TOP Komentāri

avatar