Latvijas iedzīvotāji dotu priekšroku dzīvei Rīgā vai piepilsētā

Latvijas iedzīvotāji labprātāk vēlētos dzīvot Rīgā vai piepilsētā, ja viņiem būtu iespēja izvēlēties, noskaidrots Luminor bankas aptaujā*. Arī Luminor bankas hipotekārās kreditēšanas dati rāda, ka vairums kredītu tiek izsniegti mājokļu iegādei Rīgā un Pierīgā, taču gandrīz ceturtā daļa jeb 23% aizdevumu piešķirti, lai iegādātos īpašumu citviet Latvijā.

Ceturtā daļa Latvijas iedzīvotāju vislabprātāk dzīvotu Rīgā un vēl tikpat daudzi savai mājvietai izvēlētos piepilsētu, kurp gribētu pārvākties arī trešdaļa no tiem iedzīvotājiem, kas šobrīd dzīvo laukos, un trešdaļa reģionālo pilsētu iedzīvotāju. Rīgā visvairāk vēlas dzīvot jaunieši vecumā no 25 līdz 34 gadiem, bet iedzīvotāji vecumā no 35 līdz 44 gadiem visbiežāk izvēlētos dzīvot piepilsētā.

“Galvaspilsēta joprojām ir lielākais biznesa, izglītības un kultūras centrs, tomēr cilvēki vēlas pārcelties uz dzīvi arī ārpus tās. Populāra izvēle ir piepilsētas, jo tās ir mierīgākas, klusākas un tuvākas dabai, bet vienlaikus atrodas netālu no ikdienai būtiskiem galamērķiem un ļauj viegli izmantot pilsētas sniegtās priekšrocības. Pēc klientu darījumiem redzam, ka vairāk nekā puse jeb 54% mājokļa kredītu tiek izsniegti īpašuma iegādei Rīgā, 23% – Pierīgā, bet vēl 23% – ārpus Rīgas un Pierīgas,” skaidro Luminor mājokļu kreditēšanas vadītājs Kaspars Sausais

Dzīvei laukos svarīga ir infrastruktūra

Katrs piektais aptaujātais vēlētos dzīvot mazpilsētā, bet 19% – vienā no reģionu lielajām pilsētām. Tikmēr par dzīvi laukos sapņo 11% iedzīvotāju, turklāt visvairāk laukos vēlas dzīvot cilvēki vecumā no 55 līdz 65 gadiem. 

“Visbiežāk cilvēki vēlas pārcelties uz laukiem, lai būtu tuvāk dabai un dzīvotu zaļākā vidē. Taču, lai pieņemtu lēmumu par dzīvi lauku reģionos vai mazpilsētā, iedzīvotājiem ir svarīgi, lai īpašumā būtu visas nepieciešamās ērtības, lai būtu sakārtota infrastruktūra, kas nodrošina ērtu nokļūšanu pilsētā un piebraukšanu īpašumam, kā arī stabils interneta pārklājums,” ar novērojumiem dalās eksperts.

Igaunijā un Lietuvā atšķirīgas tendences

Baltijas valstīs iedzīvotāju vēlmes, kur dzīvot, ir visai atšķirīgas – piemēram, Igaunijā ir lielāks īpatsvars cilvēku jeb trešdaļa, kas izvēlētos dzīvot galvaspilsētā (30%). Tikmēr laukos gribētu dzīvot ceturtdaļa igauņu, kas ir daudz vairāk nekā Lietuvā (13%) un Latvijā (11%). Savukārt lietuvieši visbiežāk dotu priekšroku dzīvei kādā no lielajām reģionu pilsētām (27%), turklāt šis rādītājs ir ievērojami lielāks nekā pārējās Baltijas valstīs.

* Luminor bankas aptauja veikta 2023./2024. gadu mijā sadarbībā ar pētījumu aģentūru Norstat, aptaujājot vairāk nekā 1000 Latvijas iedzīvotāju vecumā no 25 līdz 65 gadiem.

Foto: canva.com

1

TOP Komentāri

avatar
1 Komentāra topiki
0 Raksta atbildes
0 Sekotāji
 
Vislielākā reakcija
Karstākais komentāru topiks
1 Komentāru autori
Veronica Nesenie komentāru autori
jaunākie vecākie vispopulārākie
Veronica
Viesis
Veronica

Zovem se Veronika i nisam mogla vjerovati kako sam dobila kredit od 20000 eura. Ponovno sam sretan i financijski stabilan i hvala Bogu da takve kreditne tvrtke još uvijek postoje na ovim prevarama posvuda, savjetovali su me i savjetovat ću svima koji trebaju kredit da ih koriste kako bi izašli iz financijskih poteškoća, možete ih kontaktirati putem e-pošte ( davidsonalbertloan@gmail.com) Brzo kontaktirajte (davidsonalbertloan@gmail.com) danas i dobijte svoj zajam od njih po stopi od 3%. Obavezno kontaktirajte DAVIDSON ALBERT LOAN COMPANY.