Sarunu festivāls LAMPA – jau šonedēļ

Jau šonedēļ, 9. un 10. jūnijā, Cēsīs iedegsies devītais Sarunu festivāls LAMPA ar vairāk nekā 300 dažādām tēmām veltītiem pasākumiem un rekordlielu norises vietu skaitu – 55 dažādām skatuvēm un teltīm. Festivāla programma šogad izcelsies ar spraigām un viedokļu bagātām diskusijām par aktuālo, sarežģīto un šķietami pretrunīgo, izgaismojot individuāli un valstiski svarīgus jautājumus par veselību, kultūru, zaļo domāšanu, nākotnes izvēlēm, politiku un vēl daudz ko citu.

Šī gada festivāla aicinājums ir ieklausīties, lai saprastos – ieklausīties savās domās un citu viedokļos, jo sarunu ceļš ir vienīgais cieņpilnais un demokrātiskais veids, kā vienoties par mierīgu kopā sadzīvošanu. Taču festivālā būs iespējams ne tikai trenēties sarunāšanās mākslā, bet arī izvingrināt prātu interaktīvajās spēlēs, ierakstīt podkāstus, iekāpt skolēna un tiesneša “kurpēs”, aiziet uz randiņu ar Saeimas deputātu un pat teikt savu prezidenta inaugurācijas runu. 

LAMPĀ tiks runāts arī par nabadzības neredzamo seju, notiks diskusijas par narkotiku apkarošanu, demogrāfisko krīzi, skolu segregāciju, valsts aizsardzības dienestu un zinātnes attīstību Latvijā. Gaidāmas arī drosmīgas sarunas par nāvi, līdztiesību, to, kā nosargāt demokrātiju un vārda brīvību, kā veidot iekļaujošu un noturīgu sabiedrību.

Būs iespējams vērot “Ārpolitikas čempionātu”, apmeklēt “Zaļo grilu”, kur vērtēs politiķu darbus un nedarbus klimata un vides aizsardzības jomā, aiziet uz randiņu ar Saeimas deputātu un pat izmēģināt politiskās programmas rakstīšanu ar mākslīgā intelekta rīka “Chat GPT” palīdzību.

Vakara sarunām beidzoties, arī šogad neiztikt bez naksnīgā “Politiķu disko”, kur dīdžeja lomā iejutīsies veselības ministre Līga Meņģelsone (“Apvienotais saraksts”), 14. Saeimas deputāts Hosams Abu-Meri (“Jaunā Vienotība”), 14. Saeimas deputāts Kaspars Briškens (“Progresīvie”) un Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis. Savukārt festivāla izskaņā savu prasmi runāt un klausīties, un – pats galvenais – pasmieties par sevi demonstrēs drosmīgu politiķu četrotne asprātīgajā, nu jau par tradīciju kļuvušajā “Politiķu cepienā”: 14. Saeimas deputāte un bijusī labklājības ministre Ramona Petraviča (“Latvija pirmajā vietā”), izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša (“Jaunā Vienotība”), zemkopības ministrs Didzis Šmits (“Apvienotais saraksts”) un Eiropas Parlamenta deputāts Ivars Ījabs (“Latvijas attīstībai”). 

Festivālā LAMPA divu dienu garumā darbosies mini LAMPA – daudzpusīga, īpaši bērniem veidota programma, kas piedāvās radošas aktivitātes, lai kopīgi līdzdarbotos, izzinātu un spēlētos. Mazajiem festivāla apmeklētājiem būs iespēja izzināt mākslu, izmēģināt aizraujošas galda spēles, apmeklēt teātra izrādi, piedzīvot dažādas darbnīcas un pat izstaigāt Brīnummājas labirintu. Abu festivāla dienu garumā vecākiem būs pieejama arī Bēbīšu telts, kur varēs parūpēties par pašiem mazākajiem festivāla apmeklētājiem.

Ieeja festivālā ir bez maksas, un to aicināts apmeklēt ikviens interesents, apmeklējot klātienē vai daļu no festivāla diskusijām vērojot tiešsaistē www.festivalslampa.lv

Rūpējoties par festivāla pieejamību visai sabiedrībai, daļai pasākumu tiks nodrošināts tulkojums zīmju valodā un Tildes reāllaika transkripcija. Savukārt festivāla mājaslapā ir iespējams iepazīties ar vides pieejamības aprakstu apmeklētājiem ar kustību traucējumiem.  

Iepazīties ar pilnu festivāla programmu iespējams šeit, kā arī mobilajā lietotnē, kas bez maksas pieejama Google Play vai App Store. Izveidot savu festivāla programmu varēs gan festivāla mājaslapā, gan mobilajā lietotnē, izmantojot rīku “Mana programma”.

TOP Komentāri

avatar