Fotogrāfs Jānis Zilvers ekspedīcijas laikā meklē Latvijas “neatklātās pērles”

Huawei sadarbībā ar dabas fotogrāfu Jāni Zilveru uzsācis jaunu projektu “Undiscovered”, kura laikā fotogrāfs devās atklāt piecas jaunas, mazpazīstamas vietas Latvijā. Iepazīt Latvijas dārgumus fotogrāfs devās uz Latgali, apmeklējot Krāslavu, Dagdu, Velnezeru jeb Čortoku, Višķu ezeru un Ambeļu pagastu. Savas ceļojuma gaitas fotogrāfs iemūžināja ar Huawei P30 Pro viedtālruni.

“Latgale man bija kā neatklāts dārgums – te tūrisms ir mazāk attīstīts un vairāk jūtama pirmatnējība, un nav arī jācīnās par brīvu vietu stāvlaukumā,” noslēdzot savu ceļojumu, atklāj Jānis. Pašam fotogrāfam lielākais atklājums ceļojuma laikā bijis Lielā Liepu kalna skatu tornis, kas ir augstākais koka skatu tornis Latvijā un sasniedz 34 metru augstumu. Jānis stāsta: “No skatu torņa paveras fantastiska ainava, paveras plašāks redzējums, kaut kas pavisam nepierasts. Arī sievai un bērniem visvairāk mūsu piedzīvojuma laikā patika tieši skatu torņi, jo uzkāpām vēl citos gan pie Rēzeknes, gan Krāslavā.”

Vēl kāds īpašs pārsteigums dabas fotogrāfam bija Pededzes upe, kas ir Aiviekstes upes pieteka un tās garums Latvijas teritorijā ir 131 km. “Visbiežāk visi brauc laivot pa Gauju vai Irbi, taču Pededze mani patīkami pārsteidza, jo, pirmkārt, tā ir ļoti skaista un sena upe, taču, otrkārt – tā ir tukša. Upē gandrīz vai nav citu laivotāju un tūristu, tādēļ tās dabas skaistumu var baudīt ekskluzīvā vienatnē,” stāsta Jānis.

Fotogrāfs Latvijas apslēptās pērles devās meklēt kopā ar sievu un bērniem un, kā pats saka – labāku kompāniju nevarēja vēlēties: “Ar ģimeni esam raduši braukt ceļojumos. Gan es, gan sieva pēc izglītības esam ģeogrāfi, tāpēc došanās ceļā un dabas pētīšana mums ir ierasta. Ģimene ir lielisks ceļabiedrs, lai dotos kopīgos piedzīvojumos.” Jānis uzskata, ka Latvijā ir daudz interesantu vietu, ar kurām noteikti jāiepazīstina gan sevi pašu, gan arī bērnus. Viņš turpina: “Pie mums, Latvijā, ir ļoti daudz vietu, par kurām vienkārši nezinām vai neinteresējamies. Mūsu Latvijas vasara ir ideāla, lai dotos ceļojumā valsts robežās. Arī bērniem Latvija šķiet ļoti interesanta, jo būtībā viņiem ir vienalga, vai tu viņus aizved uz Kanādu, vai atpūties tepat Latvijā.”

Projekta mērķis ir iepazīstināt Latvijas iedzīvotājus ar Latvijas apslēptajām un mazāk zināmajām vietām, lai iedvesmotu doties tuvākos un tālākos ceļojumos tepat dzimtās valsts robežās. Arī fotogrāfs Jānis Zilvers uzskata, ka, prātojot par ceļojuma iespējām vasarā, noteikti nevajadzētu aizmirst par mūsu pašu Latviju: “Liekas diezgan absurdi, ka cilvēki var divas, piecas, 10 reizes doties braucienā uz Kanāriju salām, taču ne reizi nebūt uzkāpuši Liepu kalna skatu tornī. Vispirms jau jāapskata un jāiepazīst visu to, kas ir atrodams pie mums. Daudziem vieglāk šķiet nopirkt kādu ceļojuma piedāvājumu, iesēsties un aizbraukt. Latvijā taču ir tik daudz neatklātu un interesantu vietu, turklāt, kāpēc gan nepasildīt mūsu pašu ekonomiku?”

Foto: publicitātes

TOP Komentāri

avatar