Aicina ziedot siltu apģērbu un ziemas apavus bez pajumtes palikušiem vīriešiem

Rīgas patversme aicina rīdziniekus ziedot tīru un siltu apģērbu un ziemas apavus bez pajumtes palikušiem vīriešiem. Diemžēl līdz šim vairāk ziedo grūtībās nokļuvušām sievietēm, tāpēc patversmē ir grūti nodrošināt maiņas apģērbu vīriešiem. Rīgas patversmē vīriešu nodaļā šobrīd uzturas vidēji 150 cilvēki, bet visās septiņās Rīgas patversmēs kopā – 609 cilvēki.

Nepieciešama apakšveļa, jakas, džemperi, zeķes, cimdi, cepures, šalles, siltas virsdrēbes, arī ziemas apavi. Patversme aicina ziedot tādas drēbes, kādas pats ziedotājs būtu gatavs vilkt. Lūgums neziedot saplēstu, netīru, novalkātu apģērbu un apavus.

Vīriešu apģērbu un apavus var nogādāt Rīgas patversmē Maskavas ielā 208 jebkurā diennakts laikā un Rīgas patversmes Dienas centrā bezpajumtniekiem un maznodrošinātiem iedzīvotājiem Katoļu ielā 57 katru dienu no plkst. 9 līdz 17. Ziedojumu var atstāt arī ārpusē pie durvīm, iepriekš par to informējot patversmes darbiniekus.

Papildus Rīgas patversme aicina iedzīvotājus ziņot par bezpajumtnieku pulcēšanās vietām un ja viņu redzeslokā nonāk cilvēki, kuri uzturas dienas un nakts laikā dzīvošanai nepiemērotos apstākļos, t.i., uz ielas, dārza būdās, šķūnīšos, pamestās ēkās un citās vietās, tādējādi palīdzot Mobilajai brigādei nodrošināt bez pajumtes palikušajiem cilvēkiem nepieciešamo palīdzību, tai skaitā siltu apģērbu, informāciju un nokļūšanu patversmē. Iedzīvotāji informāciju var sniegt pa tālruni 27023550 darba dienās no plkst. 9 līdz 17. 

Rīgas domes Labklājības departaments aicina iedzīvotājus informēt par bezpajumtniekiem, kuriem nepieciešama palīdzība, zvanot pa vienoto ārkārtas palīdzības izsaukumu numuru 112, pa Valsts policijas palīdzības tālruni 110 vai pa Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta tālruni 113. 

TOP Komentāri

avatar