15. un 16. oktobrī Dzīvnieku dienas Zoodārzā

Piektdien, 14. oktobrī Rīgas Zooloģiskais dārzs svinēs savu 110. dzimšanas dienu. Kā to vislabāk atzīmēt? Protams, kuplā draugu pulkā, jo mūsu zoodārza vislielākā vērtība ir draugi, kuriem acis mirdz vērojot dzīvniekus no visas plašās pasaules, kas apmetušies tikai pusstundas braucienā no Rīgas centra – zem kuplajām Mežaparka priedēm. Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs ir sarūpējis dāvanas arī apmeklētājiem, jo šajās brīvdienās piknika laukumā ar klātesošajiem ciemiņiem veidosim foto apsveikumu zoodārzam 110. gadu jubilejā. Bez tam abas dienas Zooloģiskajā dārzā darbosies seju apgleznošanas studija, kas gan sestdien, gan svētdien no plkst. 12.00 līdz 15.00 piedāvās apmeklētājiem bez maksas iegūt kādus dzīvnieku vaibstus.

Taču Zooloģiskā dārza dzimšanas dienas svinības nav iedomājamas bez tradicionālajām Dzīvnieku dienām. Tās notiks arī šogad gan Zoodārzā Rīgā, gan arī zooloģiskā dārza filiālē “Cīruļi” Kalvenes pagastā un apmeklētāju starpā risināsies neklātienes sacensība par to, kura dzīvā radība ir populārākā Dzīvnieku dienas apciemojušo vidū. Tātad, ja Tavā vārdā vai uzvārdā atrodas dzīvnieka nosaukums ne tikai latviešu, bet arī citās valodās, Dzīvnieku dienās Zoodārzā 15. un 16. oktobrī saņemsi 50% atlaidi no pamatcenas apmeklējumam gan zooloģiskajā dārzā Rīgā, gan arī zoodārza filiālē “Cīruļi”. Savukārt, ja dzīvnieka nosaukums atrodams gan vārdā, gan uzvārdā, ir iespēja tikt pie 100% atlaides… Ja dzīvnieka nosaukums nav latviešu, bet citā valodā, tad papildus nepieciešams nokopēt atbilstošo vārdnīcas lapu (vai izdrukāt no ticama interneta avota), kurā ir pierādāma tulkojuma saistība ar dzīvnieka nosaukumu.

Dzīvnieku dienas Zoodārzā un arī filiālē “Cīruļi” ir patiešām guvušas plašu atsaucību, jo iespēju palepoties ar savu vārdu vai uzvārdu katru gadu izmanto apmēram 1000 cilvēku. Turklāt cīņa par populārāko dzīvnieku apmeklētāju vārdos un uzvārdos ir gana sīva, jo katru gadu uzvarētāju godā ir cita dzīvā radība. Pērn Dzīvnieku dienās visvairāk bija atlidojuši Baloži dažādās valodās, tikai pašā pēdējā brīdī apsteidzot Vilkus. Citos gados visaktīvākie bijuši Lāči, Gaiļi, Brieži, Gulbji un Vilki. Turklāt uzvarētāju noteikt var tikai pašā akcijas noslēgumā, jo sākotnējie līderos izvirzījušies apmeklētāji visbiežāk nenotur grožus visu Dzīvnieku dienu laikā. 

Bet kurš dzīvnieks uzvarēs šogad un cik dārza apmeklētājiem ar dzīvnieku nosaukumu saistīts būs vārds vai uzvārds? Intriga atrisināsies jau pavisam drīz! 

P.S. Dzīvnieku dienas zoodārzā zināmā mērā ir vasaras sezonas darba laika noslēgums, jo no 17. oktobra kases atvērtas būs plkst. 10.00-16.00, iekštelpu ekspozīcijas atvērtas līdz 16.30. bet staigāt pa zoodārza takām var līdz plkst. 17.00. Taču vienalga Zooloģiskais dārzs turpina aktīvi darboties, strādā katru dienu piedāvās dažādas aktivitātes. Plašāks oktobra notikumu kalendārs šeit: https://rigazoo.lv/lv/jaunumi/pasakumi/oktobris-rigas-zoodarza-16 

Foto: publicitātes

TOP Komentāri

avatar