Daugavgrīvā kāda māte piedzeras, traucē kaimiņiem naktsmieru un ar dūrēm metas virsū policistam

Pirmdien, 13. augustā, pulksten 23.52 Rīgas pašvaldības policijas Kurzemes pārvaldes darbinieki saņēma informāciju par kādu iedzīvotāju Daugavgrīvā, kura uzgriezusi skaļu mūziku, tādējādi traucējot citiem nama iemītniekiem naktsmieru.

Notikuma vietā ziņotāja likumsargiem norādīja uz dzīvokli, no kura bija dzirdama mūzika. Izsaucēja pastāstīja, ka mājoklī dzīvojot kāda sieviete ar trīs maziem bērniem. Tāpat regulāri tiekot dzirdēts kā māte uz saviem bērniem bļaujot ar necenzētiem vārdiem.

Pēc ilgstošas klauvēšanas trokšņotāja durvis atvēra. Sieviete bija manāmā alkohola reibumā, turklāt arī agresīvi noskaņota. Jautājot par bērniem, viņa ar cieņu aizskarošiem izteicieniem policistiem atcirta, ka tā neesot viņu darīšana.

Sarunas laikā sieviete pēkšņi ar dūrēm metās virsū vienam no policistiem, tāpēc tika saslēgta rokudzelžos. Vienlaikus sieviete atteicās nosaukt savus personas datus. Līdz ar to agresīvā dāma informēta, ka identitātes nenoskaidrošanas gadījumā, viņa būs jānogādā Valsts policijā. Tomēr nedaudz vēlāk sievietes identitāte tika noskaidrota. Datu pārbaudes laikā apstiprinājās, ka viņai ir trīs mazi bērni.

Bērnu māte aizvesta uz policijas operatīvā transportlīdzekļa pagaidu aizturēšanas nodalījumu, kur viņa nespēja nomierināties – agresīvā sieviete ar rokām un kājām sita pa durvju režģi, izkliedza dažādus draudus, lamājās ar cieņu aizskarošiem vārdiem un vārtījās pa grīdu.

Policisti nolēma sievieti nogādāt Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centrā plašāku pārbaužu veikšanai.

Ņemot vērā, ka dzīvoklī bija palikuši trīs mazgadīgi bērni un nebija neviena radinieka, kas varētu uzņemties par viņiem rūpes, izsaukta vēl viena Rīgas pašvaldības policijas autopatruļa.

Likumsargi, apskatot dzīvokli, atrada trīs bērnus – piecus un astoņus gadus vecas meitenes, kā arī sešus gadus vecu puisēnu. Bērni pastāstīja, ka neesot ilgstoši ēduši. Tāpat noskaidrots, ka viņi regulāri tiekot ne tikai saukti dažādos rupjos vārdos, bet arī fiziski ietekmēti. Bērni nogādāti krīzes centrā.

Savukārt sieviete aizvesta uz ārstniecības iestādi, kur viņai konstatēts alkohola reibums. Drīz pēc tam bērnu māte nogādāta dežūrdaļā, kur viņai sastādīti trīs administratīvā pārkāpuma protokoli – par sīko huligānismu, par bērnu aprūpes pienākumu nepildīšanu, kā arī par emocionālu un fizisku vardarbību pret bērniem.

Policijas telpās agresīvā dāma atteicās iepazīties ar visiem lietas materiāliem, tāpat viņa policistiem atzinās, ka viņai bērni, kas atļaujoties pateikt kaut ko sliktu par māti, neesot vajadzīgi. Sieviete skaidroja, ka esot pietiekami jauna, tāpēc varot uztaisīt jaunus – labākus bērnus.

Foto – ilustratīva nozīme (RPP).

TOP Komentāri

avatar