Kārlim Būmeisteram jauna dziesma “Varbūt”

Dziedātājs un dziesmu autors Kārlis Būmeisters, pēc kārtējās radošās pauzes, piedāvā jaunu dziesmu un dziesmas filmu, kas filmēta, izmantojot 16 mm kino kameru. Dziesmas “Varbūt” mūzikas autors ir pats dziedātājs, bet dziesmas vārdus rakstījis kopā ar savas grupas mūziķi Valteru Sprūdžu. 

Kārlis: “Man ir prieks pēc ilgāka laika kopā ar saviem ieroču brāļiem ieskaņot dziesmu, kas diezgan ilgi ir rezonējusi galvā un pierakstos. Kā ierasts, rakstot dziesmas, kurām nav pretenziju uz aktuāliem bītiem, pamata cerība saglabājas tā pati, ka īsto vēstījumu katrs klausītājs spēs sklausīt pats. Dziesmām ne vienmēr ir kaut kas jāvēsta, dažkārt tām jāspēj tikai uzdot jautājumus.”

Dziesmas ierakstā bez Kārļa piedalījušies arī Valters Sprūdžs (bass), Raitis Aukšmuksts (bungas), Kristaps Rullis (pedal steel), Edgars Jass (taustiņu instrumenti), Jānis Kalniņš (ģitāra). 

Apzināti atļāvāmies skanējumu nepiesātināt, jo ir jābūt brīdim, kurā domai aizķerties. Bieži vien arī pietiek, ja to mirkli izdodas satvert tādu, kāds tas ir. Kamēr man tas pašam liksies svarīgi, tikmēr arī šādas dziesmas taps, pārfrāzējot vecmeistarus – par prieku sev un, cerams, ļautiņiem par prieku,” piebilst Kārlis.

Dziesmas video, izmantojot Bolex kinokameru un 16mm filmu, veidojis režisors Māris Ločmelis, operatore Elīna Matvejeva, gaismotājs Jānis Kukulis, asistenti Artūrs Lūriņš un Gerda Ločmele. Grimu veidoja Inese Kalva. 

Kārlis par filmēšanu: “Dziesmai būtisku vērtību pievienojis sava aroda meistars, fotogrāfs un dziesmas filmas režisors Māris, operatore Evija un visa profesionālā komanda. Dziesmai tagad ir sava filma – kastītē ietīta 16mm filma vairākos rullīšos. Māris ir aizgājušo mirkļu iemūžināšanas tehnikas lietpratējs, un, jāsaka, arī mani analogā estētika un vibrācijas uzrunā. Mūsu abu izpratne par sagaidāmo rezultātu bija līdzīga. No režisora atskan: “Gaismas, kamera,..”, un studijā dzirams šujmašīnas skaņām līdzīgais filmiņas troksnis, kad tā sudraba kristālos iemūžina mirkli tādu, kāds tas ir. Šoreiz Māris gan gāja soli tālāk un dubultekspozīcijas rezultātā, mirklis, caur jau atkārtoti noķertajiem fotoniem, tika iemūžināts filmas atomos vēlreiz. Burvība tajā visā ir tā, ka montāžas kā tādas faktiski nav. Kā tas ir sanācis, tā arī ir. Kā koncertā.”

Foto: publicitātes

1

TOP Komentāri

avatar
1 Komentāra topiki
0 Raksta atbildes
0 Sekotāji
 
Vislielākā reakcija
Karstākais komentāru topiks
1 Komentāru autori
Veronica Nesenie komentāru autori
jaunākie vecākie vispopulārākie
Veronica
Viesis
Veronica

Zovem se Veronika i nisam mogla vjerovati kako sam dobila kredit od 20000 eura. Ponovno sam sretan i financijski stabilan i hvala Bogu da takve kreditne tvrtke još uvijek postoje na ovim prevarama posvuda, savjetovali su me i savjetovat ću svima koji trebaju kredit da ih koriste kako bi izašli iz financijskih poteškoća, možete ih kontaktirati putem e-pošte ( davidsonalbertloan@gmail.com) Brzo kontaktirajte (davidsonalbertloan@gmail.com) danas i dobijte svoj zajam od njih po stopi od 3%. Obavezno kontaktirajte DAVIDSON ALBERT LOAN COMPANY.