Brīvdienas Tallinā: TOP5 apskates vērtas vietas pastaigas attālumā

Ziemassvētku un Jaunā gada sagaidīšanas laiks šogad mūs lutinās ar vairākām brīvdienām. Plānojot nedēļas nogali vai svētku atpūtu, ir vērts apmeklēt tepat kaimiņos esošo Tallinu ar tās brīnišķīgo Ziemassvētku tirdziņu, plašo kultūras vietu klāstu un ēdienu piedāvājumu. Lai padarītu jūsu apmeklējumu vieglāku un aizraujošāku, apkopojām 5 vietas, kuras nevajadzētu palaist garām šajā vienlaikus inovatīvajā un noslēpumainajā viduslaiku pilsētā ziemeļos. Un pats labākais –  tās visas atrodas pastaigas attālumā viena no otras!

Izziniet jūrniecības vēsturi tornī “Resnā Margarēta”

Nesen atjaunotais muzejs un apmeklētāju centrs “Resnā Margarēta” atrodas vienā no viduslaiku torņiem vecpilsētā. Muzejs savus apmeklētājus pārsteidz ar jauno izstādes pērli –  700 gadus veco viduslaiku kuģa vraku. Jaunā pastāvīgā ekspozīcija mūsdienīgi gaišajā interjerā stāsta par Igaunijas jūrniecības vēsturi no viduslaikiem līdz pat mūsdienu kruīza ceļojumiem. Izmēģiniet muzeja 70 digitālos un praktiskos risinājumus, kā arī apskatiet 70 dažādus kuģu modeļus!

Izbaudiet mākslu laikmetīgās fotogrāfijas centrā “Fotografiska”

“Fotografiska” ir starptautiski atzīts pasaules klases fotomākslas centrs, kura pirmsākumi meklējami Stokholmā. Tā ir mājīga satikšanās vieta dizaina, mūzikas un ēdiena baudītājiem. Muzejs piedāvā iedvesmojošas izstādes visa veida mākslas cienītājiem no visā pasaulē pazīstamiem māksliniekiem. Noteikti apmeklējiet “Fotografiska” restorānu, iepazīstot jaunas garšas un gūstot jaunu pieredzi.. Restorāns atbalsta otrreizēju izmantošanu sākot ar interjeru līdz pat ēdiena pasniegšanai. Piemēram, tradicionālo sviestu aizvieto kāpostu sviests!

Atklājiet jūrnieku noslēpumus izstādē “Sex & the Sea” Hidroplānu ostā

Hidroplānu osta piedāvā neaizmirstamu un interaktīvu pieredzi gan pieaugušajiem, gan bērniem. Jūs varat ne tikai izpētīt autentisku 30. gadu zemūdeni “Lembit”, bet arī vēl līdz 2020. gada 19. janvārim paspēt izbaudīt Nīderlandes multimediju mākslinieka Saskia Boddeke izstādi “Sex & the Sea”. Šī mākslinieciskā instalācija par jūrnieku kaislībām un ilgām ļauj piedzīvot noslēpumaino un neizdibināmo jūrnieku brīvību.

Piedzīvojiet patiesu kultūru KAI mākslas centrā

KAI mākslas centrs, kas atrodas jūras krastā Noblesneras ostas kompleksā, piedāvā aizraujošu reģionālās vēstures, laikmetīgās arhitektūras, modernās mākslas un kultūras daudzveidību. Apmeklētājus sagaida aizraujošas, domu rosinošas izstādes un māksla, kā arī kino programma ar vērtīgām pasaules filmām. Savukārt ēdiena baudītājiem četrās kafejnīcās un restorānos tiek piedāvāta visplašākā kulinārijas pieredze – sākot no Igaunijas un līdz pat Japānai.

Gūstiet neaizmirstamu pieredzi PROTO atklāšanas rūpnīcā

Pastaiga okeāna dibenā, brīnummašīnas, pasaulē pirmais auto, lokomotīve un gaisa balons – tas viss un vēl vairāk jūs aizvedīs interaktīvā fantāziju pasaulē. PROTO atklāšanas rūpnīcā piedzīvojumi garantēti gan lieliem, gan maziem. Slepenajā zemūdeņu rūpnīcā var redzēt neticamus prototipus, kas ar jaunāko tehnoloģiju palīdzību – virtuālo realitāti un interaktīvajiem risinājumiem – atdzīvojas jūsu acu priekšā.

Foto: publicitātes

TOP Komentāri

avatar