Apmeklējiet Rīgas Centrālo bibliotēku attālināti

Laikā, kad ielas ir tukšas, un cilvēki labprātāk uzturas mājās, kad kultūras iestādes ir slēgtas un iecienītās izklaides vietas nedarbojas, arī Rīgas Centrālā bibliotēka piedāvā iespējas saviem reģistrētajiem lasītājiem apmeklēt bibliotēku attālināti.

Bibliotēkas lasītājs šodien var izmantot dažādus pakalpojumus. 3td e-GRĀMATU bibliotēkā šobrīd var saņemt 18 e-grāmatas vienlaicīgi. Ja esat RCB reģistrēts lietotājs, bet jums vēl nav “Mana bibliotēka” autorizācijas datu, ar kuriem var reģistrēties 3td-e GRĀMATU bibliotēkā, sazinieties ar RCB nodaļu vai filiālbibliotēku, kuras pakalpojumus izmantojat, un jūs tos saņemsiet. Pieteikumu nepilngadīgas personas reģistrēšanai aizpilda un paraksta ar elektronisko parakstu viens no bērna vecākiem

Attālināti bibliotēka piedāvā iespēju izmantot arī RCB veidotās datubāzes, piemēram, Novadpētniecības datubāzi, kurā apkopota informācija par vēsturiskiem Rīgas namiem un arhitektūras pieminekļiem, kultūras, izglītības u.c. iestādēm, parkiem, tiltiem, salām, ūdenskrātuvēm dažādos pilsētas mikrorajonos.

RCB tīmekļa vietnē sadaļā “Iepazīsti Rīgu” var iepazīties ar apkopotu informāciju par dažādām Rīgas apkaimēm un koka Rīgas objektiem. Audio formātā var noklausīties projektā “Mans stāsts par Rīgu” ierakstītos rīdzinieku atmiņu stāstus par Rīgu, ko papildina fotogrāfijas un citi dokumenti. Pieejama datubāze “Rīga latviešu daiļliteratūrā”, kurā apkopoti  informācijas resursi par dažādiem Rīgas objektiem latviešu prozā un dzejā

RCB reģistrētajiem lietotājiem piedāvājam bez maksas attālināti izmantot arī autorizētās tiešsaistes datubāzes Letonika, EBSCO un Flipster.

Tiem, kuri vēl nav reģistrēti bibliotēkas lietotāji, jāaizpilda pieteikuma veidlapa, kura jāparaksta ar  elektronisko parakstu un jānosūta pa e-pastu bibliotēkai. Veidlapa atrodama RCB mājaslapā vai arī pa e-pastu saņemama no bibliotēkas, iepriekš sazinoties ar izvēlētās bibliotēkas bibliotekāru pa e-pastu vai telefonu. Vairāk par lasītāju reģistrāciju atrodams RCB mājaslapā.

Bibliotēka piedāvā dažādus resursus arī tiem, kas mācās attālināti. Tās ir jau minētās datubāzes, kā arī vairāki RCB izdevumi –  “Romānu sērija “Mēs. Latvija, XX gadsimts””, Rīgas Centrālās bibliotēkas gadagrāmata u.c.

Aprīlī bez maksas ir pieejami  Latvijas Nacionālās digitālās bibliotēkas  resursi: kultūrvēsturiskas Grāmatas digitālā formā un Periodika.lv – vairāk nekā 1400 periodiskie izdevumi digitālā formā.

Saņemt informāciju par RCB nodaļu un filiālbibliotēku sniegtajiem pakalpojumiem un aktualitātēm var, zvanot uz bibliotēku vai rakstot e-pastu.

Bez tam, piezvanot uz bibliotēku, ikviens var rēķināties ar to, ka viņu uzklausīs un sniegs padomu profesionāls RCB bibliotekārs.

TOP Komentāri

avatar