Izdots Ievas Akurateres un Aivara Hermaņa dziesmu albums „Ceļš”

Dziedātājas Ievas Akurateres dzimšanas dienā, 22. aprīlī, pie klausītājiem dodas jauns jubilāres solo albums „Ceļš” (CD) ar Aivara Hermaņa dziesmām, kas tapušas pēdējo gadu laikā. Gandrīz visu skaņdarbu vārdu autore ir pati Akuratere, un tas ir ceturtais mūziķu kopīgais albums. To izdevusi izdevniecība „Upe tuviem un tāliem”. 

Kopš laika, kad „čuksti uzmodināja pilsētu”, ir apritējuši gandrīz trīsdesmit pieci gadi. 1990. gadā mūzikas un mākslas festivālā „Bildes” Ieva Akuratere un Igo pirmatskaņoja Aivara Hermaņa dziesmu ciklu „Klusums starp mums”. Toreiz ciklā skanēja Igo dzeja, savukārt nākamā Ievas un Aivara kopdarba, gaumīgi kaislīgā cikla „Plīvošana ar pilsētu” (1997) tapšanas pamatā bija Linarda Tauna dzejoļi. Īpašu noskaņu rosinošais duets 2018. gadā klajā laida albumu „Vēlēšanās”. Tajā Aivars dziesmas sacerēja jau ar Ievas pašas dzejoļiem. 

Arī jaunajā albumā „Ceļš” Akurateres vārsmas un daudzkrāsu noskaņās zaigojošā balss savijas ar Hermaņa ģitāras elpu, turpinot pieklusināto, intīmo muzicēšanas tradīciju. Dziesmas uztveramas kā impresijas, lidojums, varbūt arī meditācija mūzikā. Ievas sapņaino dziedājumu delikāti atbalsta Aivara virtuozā ģitārspēle, kurā līdztekus lakoniskiem akordiem iezogas Latīņamerikas deju – bosa-novas, flamenko pulsējošie motīvi.

Albums „Ceļš” ir Ievas Akurateres un Aivara Hermaņa pēdējo piecu gadu laikā radīto dziesmu apkopojums. To vairums tapis ar Ievas vārdiem, izņēmums ir dziesma „Daba” ar Ārijas Elksnes dzeju. Trīs no albuma dziesmām – „Ceļš”, „Lūgšana” un „Magoņu lauks” iepriekš nav  ieskaņotas, taču tikušas jau izpildītas dueta koncertos. Hermaņa komponētajās dziesmās ar Ievas dzeju lirikai reti bija nepieciešamas korekcijas, pārsvarā dzeja tika akceptēta uzreiz.

Ieva Akuratere: „Varbūt tas notiek ar visiem māksliniekiem, mūziķiem, bet man ir tā: kādu dziesmu es dziedu un kāds tajā ir teksts, tas notiek manā dzīvē. Iet gadu desmiti uz priekšu, nes jaunu dzīves garšu, filozofiju, ar kādu tu skaties uz pasauli.”

Jaunā albuma „Ceļš” dziesmu ieraksti veikti Aivara Hermaņa mājas studijā, vairāku dziesmu aranžējumu līdzautors un ieraksta instrumentu izpildītājs ir Raimonds Macats, kurš arī veica CD miksēšanu un pēcapstrādi.

Ierakstā pāris dziesmās Ievai piedzied pats mūzikas autors, dziesmā „Daba” piedalās Laimis Rācenājs. Albuma tapšanā iesaistījās viesmūziķi Edgars Kārklis (dūdas), Matīss Akuraters (perkusijas), Artis Orubs (sitamie instrumenti), Juris Kristons (stīgu orķestra aranžijas un ieskaņošana), kā arī Ilze Grunte (mandolīna, īru arfa), kas aranžējusi kora balsis dziesmā „Mans draugs”. Kora balsis iedziedāja Andrejs Skudra, Inta Pauļuka, Daniela un Roze Muižnieces. 

Dziesmas „Ziemas dārzs” un „Kamoliņš” jau atskaņotas Ievas un Aivara Ziemassvētku programmā. Tajās un vēl dažos skaņdarbos jaušams garīguma, arī reliģisks pieskāriens. Duets turpina regulāru koncertdarbību, dodot priekšroku nelielām, omulīgām telpām un uzticamiem, vērīgiem klausītājiem.

CD  būs nopērkami  “Upe tuviem un tāliem” un “MicRec” pārdošanas vietās, kā arī internetā.

Foto: publicitātes

TOP Komentāri

avatar