Turpina pieaugt Rīgas pašvaldības policijas nedēļās laikā reģistrēto notikumu skaits

Laikā no 9. aprīļa līdz 15. aprīlim Rīgas pašvaldības policija (RPP) reģistrējusi 4383 notikumus, t.i., par 289 notikumiem vairāk kā iepriekšējā nedēļā. Šajā nedēļā lielākais notikumu skaits bijis RPP Centra pārvaldē – 19% no visiem reģistrētajiem notikumiem. Būtiski pieaudzis arī RPP par dažādiem pārkāpumiem uzsākto administratīvā pārkāpuma procesu skaits – šajā periodā uzsākti 2305 procesi, kas ir par vairāk 700 procesiem nekā iepriekšējā nedēļā.

Šajā nedēļā mazliet pieaudzis arī RPP Videonovērošanas centrā videokamerās fiksēto pārkāpumu skaits – konstatēti 70 pārkāpumu. Nedēļas griezumā RPP redzeslokā nonākušas 157 nepilngadīgas personas, reģistrēti 26 ģimenes konflikti.

Piektdien, 12. aprīlī, policijas darbinieki palīdzēja diviem bērniem droši nokļūt mājās pie vecākiem. Piektdienas pēcpusdienā, īsi pirms pulksten 18.00 RPP saņēma zvanu no iedzīvotājas, kura paskaidroja, ka pie viņas bērnu rotaļu laukumā Zolitūdē vērsusies kāda 8 gadus veca meitene, kura esot apmaldījusies. Ierodoties notikuma vietā, Zemgales pārvaldes likumsargi sastapa izsaucēju un meiteni. Sarunā 8 gadus vecā meitene paskaidroja, ka esot izgājusi ārā ar suni un draudzeni, kura viņu aizvedusi uz kādu rotaļu laukumu, bet draudzene kādā brīdī devusies projām, un meitene nav spējusi pati atgriezties mājās, piebilstot, ka nezina precīzu savas dzīvesvietas adresi. Pārbaudot datus, policistiem izdevās noskaidrot meitenes aptuveno dzīvesvietu, līdz ar to tika pieņemts lēmums meiteni ar suni nogādāt adresē, kur meitene atpazina savas mājas. Adresē atradās satraukta meitenes māte, kura paskaidroja, ka labu laiku meklējusi savu meitu pagalmā un ka meita neesot viņu informējusi par došanos uz spēļu laukumu. Meitene sveika un vesela tika nodota mātei.

Savukārt piektdienas vakarā, īsi pēc pulksten 20.00 RPP saņēma informāciju no Rīgas satiksmes par kādu 3. trolejbusā apmaldījušos 10 gadus vecu zēnu. Ierodoties notikuma vietā, RPP Ziemeļu pārvaldes policijas darbinieki no zēna noskaidroja, ka viņš braucis trolejbusā uz mājām no treniņa, kā viņš to dara parasti, kad pamanīja, ka trolejbuss nebrauc uz Sarkandaugavu, bet gan uz depo. Par izveidojušos situāciju telefoniski tika informēts bērna tēvs. Likumsargi nolēma nogādāt zēnu viņa dzīvesvietā, kas arī nekavējoties tika izdarīts.

Pirmdien, 15. aprīlī, īsi pēc pusnakts RPP Zemgales pārvaldes darbinieki, patrulējot Pārdaugavā, ievēroja Volkswagen markas automašīnu, kas vairākkārt samazināja un paātrināja ātrumu, un brauca nepārliecinoši. Pēc transportlīdzekļa apturēšanas, pārbaudot autovadītājas un pasažieru datus, likumsargi konstatēja, ka transportlīdzekļa vadītāja ir izsludināta meklēšanā, kā arī viņai nav derīgas autovadītāja apliecības. Sieviete tika aizturēta un uz notikuma vietu tika izsaukti Valsts policijas darbinieki, kas pārņēma darbu notikuma vietā.

Foto: canva.com

TOP Komentāri

avatar