Veselīgā sviestmaize ar dārzeņiem

Septembra ritms daudziem liek atgriezties krietni piemirstā skrējienā, kur reizēm grūti atrast laiku veselīgai un nesteidzīgai ēdienreizei. Tāpēc nacionālais pārtikas mazumtirdzniecības tīkls ELVI kopā ar uztura speciālisti Jevgēniju Jansoni piedāvā ātri pagatavojamu un ērti līdzi paņemamu pusdienu recepti. Šo ēdienu pagatavošana ir ļoti vienkārša, tie nebūs jāsilda, tāpēc receptes noderēs, plānojot pusdienas ne vien darbā vai skolā, bet pat rudenīgā pārgājienā!

Veselīgā sviestmaize ar dārzeņiem

Gatavošanas laiks 10 -15 min

Šī recepte kliedēs mītu par to, ka sviestmaizes ir sauss, neveselīgs ēdiens, kas nenodrošina sāta sajūtu – tieši pretēji, šīs sviestmaize ir veidota tā, ka tā var kļūt par pilnvērtīgām pusdienām darbā vai skolā.

Sastāvdaļas (1 porcijai)

2 šķēles jebkāda vieda pilngraudu maizes

2 šķēles siera (piemēram, Čederas, Holandes vai Krievijas)

4 šķēles vārītas vai ceptās vistas filejas*

3 salātlapas

1 ēdamk. pesto mērces

1 burkāns

1 selerijas kāts

sauja vīnogu

 Pagatavošana 

Uzsmērējiet pesto mērci uz abām maizes šķēlēm. Uz vienas maizes šķēles uzlieciet salātlapas, vistas fileju, sieru un piespiediet tos ar otru maizes šķēli. Lieciet sviestmaizi traukā līdzņemšanai.  Pievienojiet sviestmaizei burkānus nomazgātus un stienīšos sagrieztus burkānus, seleriju un vīnogas.

Foto: publicitātes

* vistas filejas vietā var izmantot jebkuru citu gaļu, ja iespējams – izvēloties pašu gatavotu Lieliski noderēs no cepeša pāri palikusi gaļa.

TOP Komentāri

avatar