Rīgā arī šogad atvieglota parkletu, āra kafejnīcu un ielu tirdzniecības vietu ierīkošana

Rīgas pašvaldība arī šogad turpina atbalstīt uzņēmējdarbību, saglabājot atvieglojumus parkletu, āra kafejnīcu un ielu tirdzniecības vietu ierīkošanai galvaspilsētā. Izvēloties kādu no tipveida risinājumiem, nav nepieciešama saskaņošana – tikai jāsaņem atļauja ielu tirdzniecībai.

Sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumiem tiek piedāvāti deviņi tipveida risinājumi. Seši no tiem paredzēti āra kafejnīcām, bet trīs – parkletiem. Tipveida risinājumi pieejami arī ielu tirdzniecībai ar saldējumu, ziediem un pašu audzētiem produktiem. 

Izvēloties kādu no izstrādātajām iespējām āra kafejnīcām un parkletiem, nav nepieciešama saskaņošana ar Pilsētas attīstības departamentu (PAD) un Satiksmes departamentu. Vienīgais, kas uzņēmējam jādara – Apkaimju iedzīvotāju centrā (AIC) ir jāsaņem atļauja ielu tirdzniecības veikšanai. 

Lai izvietotu parkletu ielas malā, uzņēmējiem jāsaņem saskaņojums no uzņēmuma “Latvijas Valsts ceļi”, nosūtot organizācijas shēmu uz e pastu sotl.shemas@lvceli.lv.

Saskaņojums arī nav nepieciešams, ja sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumu vietā plānots izvietot tikai kvalitatīva materiāla un viegli pārvietojamus galdus un krēslus, kuru dizains un krāsu risinājums atbilst konkrētai pilsētvides zonai. Tomēr arī šajā gadījumā jāsaņem atļauja AIC ielu tirdzniecības veikšanai.  

Ja noslēdzies derīguma termiņš esošajam skaņojumam un ielu tirdzniecības pakalpojumu sniedzējs vēlas iekārtot āra kafejnīcu vai ielu tirdzniecības vietu atbilstoši jau saskaņotajam projektam, uzņēmējam jāvēršas AIC ar iesniegumu. Tajā jānorāda, ka tiks nodrošināta atbilstība pēdējam saskaņotajam projektam, pievienojot projektu.

Jāatgādina, ka parkleti ir nelielas publiskas zaļās zonas, kas parasti tiek novietotas autostāvvietās un tiek dēvētas par zaļajām ielas oāzēm. Atsevišķu stāvvietu aizstāšana ar ietves paplašinājumiem ir plaši izplatīts veids, kā sabalansēt ielas telpu, kas atvēlēta automašīnām un gājējiem. Parklets ir parocīgs arī uzņēmējiem – tas ātri un vienkārši izveidojams un ievērojami atslogo gājēju ietves no smagnējām un investīciju ietilpīgajām āra vasaras terasēm.

Ar tipveida paraugiem un satiksmes organizācijas shēmu parkletam iespējams iepazīties šeit: tīmekļvietnē.

Rīgas domes Komunikācijas pārvalde

Foto:canva.com

TOP Komentāri

avatar