Pabeigta izmeklēšana kriminālprocesā par patvaļīgu zvejošanu Ventas rumbā

Pagājušā gada aprīlī tika konstatēts, ka īpaši aizsargājamā dabas teritorijā Ventas rumbā Ventas upē, Kuldīgā bez attiecīgās atļaujas un ar aizliegtiem rīkiem tika nozvejoti dažāda izmēra un svara 1297 nēģi. Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Kuldīgas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas amatpersonas ir pabeigušas izmeklēšanu šajā kriminālprocesā un nodevušas to prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai. 

Pagājušā gadā naktī no 21. uz 22. aprīli ap pulksten 01:00 Valsts policija Kuldīgā aizturēja divus maluzvejniekus, dzimušus 1991. un 1998. gadā. Likumsargi izņēma pašrocīgi izgatavotu speciālu rīku nēģu ķeršanai, kas līdzinās murdam – tajā kopumā bija 323 nēģi. Tāpat tika konstatēta slēptuve, kur maluzvejnieki glabāja jau iepriekš nelikumīgi nozvejotos nēģus – tur tika atrasti vēl 974 nēģi. Kopējais nelikumīgi nozvejotais skaits ir 1 297 nēģi. Jāpiebilst, ka nēģu zvejas lieguma laikā sods par katru nozvejotu nēģi ir 40 eiro, līdz ar to Valsts vides dienestam nodarītais zaudējums ir  51880 eiro.

Valsts policijā par notikušo tika uzsākts kriminālprocess par patvaļīgu zvejošanu un ūdensdzīvnieku iegūšanu, ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās vai ja tas izdarīts īpaši aizsargājamā dabas teritorijā. 1991.gadā dzimis vīrietis jau iepriekš ir nonācis policijas redzeslokā, savukārt 1998.gadā dzimis jaunietis policijas redzeslokā līdz šim nav nonācis.

Abu personu aizturēšanu veica Valsts policijas Galvenās kārtības policijas pārvaldes Koordinācijas un kontroles pārvaldes Licencēšanas un atļauju sistēmas biroja darbinieki sadarbībā ar Valsts policijas Galvenās Kārtības policijas pārvaldes Satiksmes drošības pārvaldes Satiksmes uzraudzības un koordinācijas biroja speciālo uzdevumu nodaļas darbiniekiem un Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Kuldīgas iecirkņa Kriminālpolicijas darbiniekiem.

Saskaņā ar Krimināllikumu, par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu. Soda apmēru noteiks tiesa.

Attēli no notikuma vietas

Valsts policija

TOP Komentāri

avatar