Labums ne tikai vienai apkaimei – Bukultu pastaigu taka

Noslēgusies Bukultu pastaigu takas izveide pie Juglas-Baltezera kanāla atzara netālu no Jaunciema gatves. Projektu iesniedza Bukultu apkaimes biedrība 2021. gada līdzdalības budžeta konkursā.

Bukultu apkaimes biedrības pārstāvis Miks Klapers par īstenoto projektu stāsta: “Bukultu apkaimē nav daudz vietu, kur pastaigāties, ja neskaita mežus. Tieši pie ūdens vietas pastaigām – līdz šim nebija. Par šo vietu domājam arī plašākā kontekstā, redzam attīstības potenciālu nākotnē, kur šī pastaigu taka kalpotu kā posms, kurš savieno Rīgas Bukultus ar Pierīgas Bukultiem.”

Projekta rezultātā izbūvētas koka pastaigu laipas 194 metru garumā, kā arī ierīkotas šķeldas seguma takas 190 metru garumā, izveidots šķeldas seguma laukums un laukums ar šķembu segumu. Labiekārtojot takas, uzstādītas arī šūpoles, vingrošanas stieņi un četri soli ar atkritumu urnām. Uzstādīts arī informatīvs stends par apkārtnes dabas vērtībām. Kopējās takas izveides izmaksas ir 157 858,34 eiro.

2021. gadā par projektu nobalsoja 1181 cilvēks, vairāk nekā apkaimē ir iedzīvotāju. Miks stāsta, ka bukultieši ir draudzīga un cieša kopiena, kurā teju visi viens otru pazīst, daudzas ģimenes te dzīvo jau vairākās paaudzēs, tāpēc ideja guvusi atbalstu. Tāpat palīdzējušas apkārtējo apkaimju un Pierīgas iedzīvotāju balsis: “Gatavojoties 2021. gada līdzdalības budžeta konkursam, mums bija vairākas idejas, un izvēlējāmies to, kuru likās visreālāk īstenot. Tāpat arī vēlējāmies, lai no idejas labums būtu ne tikai Bukultiem, bet arī apkārtējām apkaimēm un plašākai sabiedrībai. Zinājām, ka vieniem būs grūti savākt vajadzīgās balsis.”

Vaicāts, vai ieteiktu līdzdalības budžeta konkursā idejas iesniegt arī citiem, Bukultu biedrības pārstāvis smejas: “Nemudinātu citus iesniegt savas idejas, jo konkurence jau tāpat ir liela un ar katru gadu pieaug. Bet, ja nopietni, – tā viennozīmīgi ir vērtīga pieredze.” 

Līdz 31. oktobrim, plkst.21.00, iedzīvotāji var balsot par šogad līdzdalības budžeta konkursā iesniegtajām 30 idejām. Pašvaldība īstenos tās 10, kuras saņems visvairāk balsu.

Līdzdalības budžets ir iespēja iedzīvotājiem tieši lemt par to, kā tiek izmantota daļa no pilsētas budžeta, gan pašiem iesniedzot apkaimju attīstības ieceres, gan balsojot par tām, kuras pašvaldībai īstenot. Šogad līdzdalības budžeta finansējums ir 700 000 eiro, un katras ieceres īstenošanai maksimāli pieejami 70 000 eiro. Tas nozīmē, ka tiks īstenotas vismaz 10 no 30 balsojumam nodotajām iecerēm.

Arī pērn līdzdalības budžeta konkursā idejām kopā pieejamais finansējums bija 700 000 eiro. Balsojumā piedalījās 42 852 iedzīvotāji, atbalstot 12 projektu īstenošanu.

Rīgas pašvaldība līdzdalības budžeta konkursu un iedzīvotāju balsojumu organizē kopš 2019. gada, šogad jau piekto reizi. Kopš 2019. gada rīdzinieki konkursā iesnieguši kopā 175 projektu pieteikumus. Īstenošanai četros konkursa gados nodoti 36 projekti. No tiem 14 projekti ir īstenoti pilnībā, bet 22 projekti pašlaik ir dažādās īstenošanas fāzēs.

Foto: Rīgas dome

 

TOP Komentāri

avatar