Robežsargi par nelikumīgu robežas šķērsošanu aiztur 13 personas un divus personu pārvietotājus

Piektdien, 30. jūlijā, Valsts robežsardzes amatpersonas par tīšu nelikumīgu valsts robežas šķērsošanu Aukšdaugavas novadā aizturēja 10 Irākas un 1 Sīrijas pilsoni, kā arī divus personu pārvietotājus, Igaunijas pilsoņus, savukārt 31. augustā turpat Aukšdaugavas novadā tika aizturēts vēl viens Indijas un viens Šrilankas pilsonis, kuri bija nelikumīgi šķērsojuši valsts robežu.

Daugavpils pārvaldes Silenes robežapsardzības nodaļas robežsargi, veicot robežas uzraudzību, Salienas pagastā aizturēja 11 personas, 10 Irākas un vienu Sīrijas pilsoni, kuri iepriekš bija nelikumīgi šķērsojuši valsts robežu. Veicot meklēšanas pasākumus, Silenes ciemā tika aizturēti divi Igaunijas pilsoņi, kuri nodrošināja personas ar iespēju nelikumīgi uzturēties Latvijā un to pārvietošanu tālāk uz citām Eiropas Savienības valstīm. 

Valsts robežas nelikumīgas šķērsošanas gadījums konstatēts arī 31. augustā, turpat Salienas pagastā robežsargi aizturēja vienu Indijas un vienu Šrilankas pilsoni. 

Abos gadījumos pēc Krimināllikuma 284. panta otrās daļas par valsts robežas tīšu nelikumīgu šķērsošanu personu grupā uzsākts kriminālprocess.

Valsts robežu nelikumīgi šķērsojušās personas aizturētas Imigrācijas likumā noteiktajā kārtībā un ievietotas Aizturēto ārzemnieku izmitināšanas centrā “Daugavpils”.

Savukārt, pret abiem Igaunijas pilsoņiem pēc Krimināllikuma 285.1 panta otrās daļas uzsākts kriminālprocess par apzinātu personu nodrošināšanu ar iespēju nelikumīgi uzturēties Latvijas Republikā. Abi likumpārkāpēji aizturēti Kriminālprocesa likuma kārtībā un ar Rēzeknes tiesas lēmumu viņiem piemēroti drošības līdzekļi – apcietinājums.

Uz Latvijas – Baltkrievijas valsts robežas nav novērojama masveida nelikumīga valsts robežas šķērsošana, šogad konstatēti pieci Latvijas – Baltkrievijas valsts robežas nelikumīgas šķērsošanas gadījumi un kopumā aizturēti 27 trešo valstu piederīgie – 23 Irākas, viens Sīrijas, viens Šrilankas, viens Indijas un viens Baltkrievijas pilsonis. Vērtējot situāciju Lietuvā, kā arī ņemot vērā pieaugošos riskus uz Latvijas – Baltkrievijas valsts robežas ir ieviesta pastiprināta robežas uzraudzība un mobilizēti Valsts robežsardzes resursi zaļās robežas uzraudzībai, tāpat lūgts atbalsts Nacionālajiem Bruņotajiem spēkiem un ik dienu robežsargiem atbalstu sniedz 24 zemessargi, kā arī četri Eiropas Robežu un krasta apsardzes aģentūras FRONTEX eksperti ar diviem transportlīdzekļiem.

TOP Komentāri

avatar