Grupa “Laiksne” 30 gadu jubilejas gadā izdod videoklipu “Nepūta taures”

Ievadot savas 30 gadu jubilejas gadu, folkloras grupa “Laiksne” laiž klajā videoklipu dziesmai “Nepūta taures” no pērn izdotā albuma “Ko zinu gaidīt”, kurā apkopotas trīspadsmit tautas dziesmas par sievietes mūža ritējumu.

Videoklipā “Laiksne” aicina klausītājus kopā izbaudīt silto vasaras dienu un doties ceļojumā. “Viss mūsu mūžs ir kā kāzu dancis pašam ar sevi. Ko zinām gaidīt, ko negaidīt? Sevis iepazīšana, jauni augstumi, un zināšanas neba par velti nākušas. Dālderis šeit, dālderis tur, ceļa putekļi krājas uz kājām. Ceļš ir garš, un galamērķis vienmēr kaut kur priekšā. Ir tik svarīgi sajust drauga plecu un izbaudīt dzīvi kā siltu vasaras dienu. Ceļa putekļi, lai apliecina, ka esam gājuši!” tā dziesmas un videoklipa noskaņas ataino grupas dalībnieki.

Videoklipu filmēja un montēja Gatis Indrēvics un tajā piedalījās grupas dalībnieki Baiba Indrēvica, Dina Liepa, Lauma Garkalne, Imanta Nīgale, Vineta Romāne, Kaspars Indrēvics un Gatis Gaujenieks. “Laiksne” sirsnīgi pateicas par atbalstu Smārdes autobusu parkam un personīgi šoferim Romānam Lučko, kā arī Ilonai Ceicānei un Jurim Butanam.

Videoklips tapis ar Rīgas Kultūras centra “Iļģuciems” finansiālu atbalstu.

Dziesma “Nepūta taures” iekļauta grupas “Laiksne” albumā “Ko zinu gaidīt” (2021), izdevējs Kultūras menedžmenta centrs “Lauska”.

Informācija par folkloras grupu “Laiksne”:

Grupa “Laiksne” jau no 1993. gada aktīvi darbojas Latvijas folkloras dzīvē, apgūstot plašu tradicionālās mūzikas materiālu – no gadskārtu un godu ieražu dziesmām līdz danču melodijām, spēlējot pārsvarā mūsdienīgi interpretētu tautas mūziku. Grupai izdoti seši albumi, veltīti dažādām tēmām: sievietes mūža gājumam – “Kyukova dzagyuze” (2001), “Es jauna būdama” (2003) un “Ko zinu gaidīt” (2022), Jāņiem – “Jāņu nakti zelta rasa” (2002), Ziemassvētkiem – “Es čigāna meita biju” (2013) un sadzīves dziesmām – “Putra” (2010).

Audiovizuālais materiāls: publicitātes

TOP Komentāri

avatar