Trūkst ideju Ziemassvētku galda dekorēšanai? Dizainere dalās ieteikumos

Kas gan ir Ziemassvētki bez draugiem un ģimenes, kas pulcējas pie kopīga vakariņu galda! Svinību galds ir neatņemams svētku elements, kas var papildināt mājās esošo svētku noskaņu. Lai galda klāšanas uzdevums nesagādātu galvassāpes, interjera dizainere dalās ar praktiskiem ieteikumiem. Un neuztraucies – risinājumi un gatavošanās neizmaksās dārgi, tikai tai vajadzēs pieiet nedaudz radoši.

Pirms sākt dekorēt, interjera dizainere iesaka izvēlēties svētku galda galveno tēmu. “Tēma var kalpot par iedvesmu un atvieglot izvēli, kā arī radīt harmonisku izskatu un noskaņu mājoklī, uz vakariņu galda un pat ēdienkartē,” saka IKEA interjera dizainere Rita Rimke.

Piemēram, pasaku tēma var iedvesmot izrotāt Ziemassvētku vakariņu galdu ar miniatūrām eglītēm, eglīšu rotājumiem vai pat rotaļlietām, tādējādi uzburot uz galda pasaku. Bērnības tradīciju vai folkloras tēmas gadījumā izvēlies tekstilizstrādājumus ar tradicionālu apdruku, ikonisko Ziemassvētku krāsu – sarkanās un zaļās – sajaukumu, lina salvetes, ar roku rakstītus Ziemassvētku ticējumus kā personalizētus šķīvju dekorus un no salmiem vai niedrēm veidotus eglīšu rotājumus. Savukārt sniega tēma varētu rosināt visu veidot mūsdienīgākā stilā un izmantot baltus un sudraba krāsas aksesuārus. Stikls, porcelāns, baltas sveces un pat mazas dekoratīvas Ziemassvētku eglītes raisīs asociācijas ar sniegotu mežu.

Izvēlies ne vairāk par 3–4 krāsām

Lai kādu tēmu izvēlētos, interjera dizainere atgādina: pārāk daudz krāsu un dažādu akcentu mājās un uz svētku galda var radīt juceklīgu izskatu un sajūtu. Tā vietā izvēlies ne vairāk kā 4 krāsas un izmanto tikai tās.

“Ja vēlies iekļaut vairāk rotājumu, krāsainus šķīvjus, tad kā pamatu izmanto vienkrāsainu galdautu. Un gluži pretēji – ja galdauts jau ir krāsains, ļauj tam izcelties un rotājumiem un šķīvjiem izvēlies mazāk krāsu. Lai mājās radītu harmonisku un ne tik juceklīgu izskatu, tās pašas krāsas izraugies arī eglītes rotājumiem, tekstilizstrādājumiem un dekorācijām uz palodzēm.”

R. Rimke iesaka pirms galda dekorēšanas vispirms veltīt brīdi un pārskatīt, kas jau ir saglabājies krājumos no citiem gadiem: “Lai izveidotu skaistu galda dekoru, nav jāiegādājas pilnīgi viss no jauna. Varbūt nepieciešams tikai jauns, košs galdauts kā fons baltajiem šķīvjiem vai jaunas auduma salvetes, lai atsvaidzinātu kopējo izskatu. Daudz ko iespējams panākt arī ar dažiem elegantiem servēšanas traukiem, kas tiek kombinēti ar esošajiem, bet īsti maģisku sajūtu palīdz radīt apgaismojums.”

Meklē rotājumus mežā

Rotājumus Ziemassvētku galdam iespējams atrast arī pastaigājoties mežā. Priežu čiekuri, egļu zari un daži mazi zariņi, ko ievietot vāzē un izmantot Ziemassvētku eglītes rotājumiem – tās ir tikai dažas no idejām.

“No maziem zariem iespējams pat izgatavot personalizētus rotājumus, ko likt uz katra viesa šķīvja. Sasien zarus ar lentīti, piestiprini vārda kartīti un novieto uz šķīvja. Atceries – tādi sīkumi kā viesa vārda kartes novietošana tam paredzētajā vietā vienmēr sasildīs sirdi un apliecinās, ka kāds ir gaidīts.”

Dabas elementi ir lielisks risinājums, lai uzlabotu Ziemassvētku sajūtu mājās. Piemēram, egles zars – tas atdzīvinās telpu un radīs jauku Ziemassvētku aromātu. Kā alternatīvu uz galda iespējams izmantot mākslīgās virtenes un augus, nodrošinot arī to, ka ēdienā nejauši neiekļūs skujas vai netīrumi, un tos iespējams atkārtoti izmantot arī turpmākajos gados.

Gaismas radīta maģija

“Dažāda veida sveces un skaisti dekoratīvi svečturi parasti ir neatņemams Ziemassvētku galda akcents, kas rada īpašu un svinīgu svētku noskaņu. Protams, nepieciešama arī papildu piesardzība – pārliecinies, ka rotājumi nav novietoti pārāk tuvu atklātai liesmai, bet svecēm jāatrodas aptuveni septiņu centimetru attālumā vienai no otras. Savukārt, ja mājās ir mājdzīvnieki vai mazi bērni, drošāks variants būtu izvēlēties LED sveces, kas darbojas ar baterijām.”

Dizainere piebilst, ka vēl viens variants vai papildinājums svecēm var būt arī ar baterijām darbināmas LED Ziemassvētku virtenes. Tās var, piemēram, novietot uz galda visā garumā vai vāzē, kurā ievietots dzīvs augs. Tāpat gaismas virtenes var ievietot stikla kupolos. Lai radītu saskaņotu sajūtu visā mājoklī, tādus pašus gaismas akcentus kā uz galda var novietot arī citās vietās, piemēram, pie ieejas durvīm, uz palodzēm vai kafijas galdiņa.

Foto: publicitātes

TOP Komentāri

avatar