Aktieris Gerds Lapoška veido neatkarīgu izrādi “Goodbye, February!”

Šī gada 8. aprīlī Rīgā, Hanzas ielā 22 pirmizrādi piedzīvos Jaunā Rīgas teātra bijušā aktiera Gerda Lapoškas personālizrāde – komēdija “Goodbye, February!” jeb “Uz redzi, februāri!”. Projekta radošā komanda ar smīnu par dogmām, ņemot talkā pasaules literatūras lielmeistarus, aicina uzklausīt kāda mākslinieka atrašanās stāstu.

Izrāde vēstīs par aktieri, kurš pats sev sastrādājot nepatikšanas, meklē atbildi uz jautājumu: “Vai tā bija pareizā izvēle?” Būdams mākslinieks, viņš savu dzīvi bieži interpretē caur literatūras grandiem, izsmalcinātiem kino sižetiem un lugām, kas aktuālas cauri laikiem. Ko darīt, ja bērnībā iztēlotā “lielā skatuve” un sapņi par teātri neatbilst realitātei? Mākslinieks ir lielas izvēles priekšā – pamest visu un braukt prom vai palikt un samierināties, ka tāda ir dzīve – pareizu un nepareizu izvēļu pilna…

Uz skatuves kāps Jaunā Rīgas teātra (JRT) bijušais aktieris Gerds Lapoška, kurš kopā ar jauno režisori Annu Klišāni ir veidojis arī šī notikuma režiju un dramaturģiju. Mākslinieks par ieceri stāsta: “Aizejot no darba Jaunajā Rīgas teātrī, man nebija ne jausmas, ko darīšu tālāk – no šīs neziņas arī radās iecere par šo izrādi. Protams, ka viena aktiera aiziešana no teātra nav nekāda sensācija, bet es sapratu, ka ir jāpaskaidro skatītājiem iemesli šādām pavērsienam. Ar pašironisku skatu paraudzīšos uz sevi, aktiera profesiju, teātri, Rīgu un šo pasauli. Tas būs gan ļoti personisks stāsts, gan reizē fikcija. Katrā ziņā centiens paraudzīties uz visu no gaišās puses un ar smaidu. Jāpiebilst, ka šis ir “draugu” projekts, šis ir sirds projekts – neatkarīgs notikums, kas top pateicoties atbalstītājiem un profesionālai radošajai komandai. Galvenais, šī ir vienkārši jauna, neatkarīga izrāde, jo ko gan citu darīt, kā turpināt strādāt un radīt izrādes!” 

Izrādes producents Frederiks Sebastians Anosovs papildina: “Ideja par izrādi dzima kādā garākā rudens naktī, kad – kā jau bieži gadās –, tika šķetināti “lielie jautājumi”. Drīz vien tika sapulcināta brīnišķīga neatkarīgu mākslinieku komanda un, ķemmējot Rīgu, atrastas fantastiskas telpas Klusā centra nomalē. Būtiski uzsvērt, ka projekts ir guvis finansiālo labvēlību no nozīmīgiem kultūras atbalstītājiem, taču top ārpus jebkura teātra struktūras. Ar šo stāstu mēs vēlamies uzrunāt jebkuru sapņus mīlošo, varbūt nedaudz melanholisko vai bieži sevi meklējošo domubiedru.” 

“Goodbye, February!”  tapšanā piedalījies arī britu aktieris, pasniedzējs un Šekspīra daiļrades pētnieks Pols Gudvins (Paul Goodwin), kurš konsultēja izrādes dramaturģijas tapšanu. Scenogrāfiju un video darbus veido videomāksliniece Ineta Sipunova,  kura iepriekš ir sadarbojusies ar Andreju Žagaru un Alvi Hermani teātros un operās Vīnē, Berlīnē, Honkongā, Milānā un citur; viņai palīgā ir nākusi jaunā scenogrāfe, apvienības “Grāfienes” dalībniece Dace Ignatova. Mākslas darba horeogrāfiju veido viena no laikmetīgās dejas aizsācējām Latvijā,  izcila skolotāja, dejotāja un horeogrāfe Ramona Galkina. Aktrise un režisore Elīza Dombrovska turpinās sevi pieteikt kā komponiste arī šajā izrādē, māksliniece Marta Folkmane veido notikuma vizuālo identitāti. Šī projekta līdzproducente ir Marta Šleiere.

“Goodbye, February!” veidošana ir iespējama, pateicoties British Council pārstāvniecības Latvijā  un “VV Foundation” atbalstam. Izrāde top arī ar Laikmetīgās mākslas centra “Kim?” labvēlību un apdzīvo šī centra nākotnes telpas. Izrādi rīko apvienība “PUTRA”. Biļetes jau tagad ir nopērkamas bezrindas.lv platformā: https://ej.uz/goodbye.

Foto: publicitātes

2

TOP Komentāri

avatar
2 Komentāra topiki
0 Raksta atbildes
0 Sekotāji
 
Vislielākā reakcija
Karstākais komentāru topiks
2 Komentāru autori
ThomasWedzakaz-na-diplom.ru Nesenie komentāru autori
jaunākie vecākie vispopulārākie
zakaz-na-diplom.ru
Viesis
zakaz-na-diplom.ru

Получение образования считается ключевым моментом во жизни каждого индивидуума, который определяет его будущее и профессиональные возможности – https://zakaz-na-diplom.ru. Диплом даёт доступ путь к новым перспективам и возможностям, обеспечивая доступ к высококачественному образованию и высокопрестижным специальностям. В нынешнем мире, где в конкуренция на рынке труда всё растёт, наличие диплома становится необходимым требованием для выдающейся карьеры. Он подтверждает ваши знания и навыки, навыки и умения перед профессиональным сообществом и социумом в общем. Кроме того, диплом придает веру в свои силы и повышает самооценку, что способствует личностному росту и развитию. Завершение учебы диплома также является инвестицией в будущий путь, обеспечивая стабильность и достойный… Lasīt tālāk »

ThomasWed
Viesis
ThomasWed

Сегодня, когда аттестат является началом успешной карьеры в любой сфере, многие пытаются найти максимально простой путь получения качественного образования. Важность наличия официального документа об образовании сложно переоценить. Ведь диплом открывает дверь перед всеми, кто желает начать трудовую деятельность или продолжить обучение в каком-либо университете. В данном контексте мы предлагаем оперативно получить этот важный документ. Вы имеете возможность заказать аттестат старого или нового образца, что становится отличным решением для человека, который не смог завершить образование или потерял документ. Любой аттестат изготавливается с особой тщательностью, вниманием ко всем нюансам, чтобы на выходе получился документ, 100% соответствующий оригиналу. Преимущества этого подхода заключаются не… Lasīt tālāk »