Noskaidrots 2020. gada labākais kāzu fotogrāfs un labākais kāzu videogrāfs Latvijā

01. aprīlī svinīgā tiešsaistē apbalvošanas ceremonijā telpaugu paviljonā “Podi un Podi” norisinājās Latvijas Kāzu fotogrāfu un videogrāfu Asociācijas (LKFVA) ikgadējais pasākums “Gada balva 2020”, kurā tika noskaidroti 2020. gada labākie kāzu fotogrāfi un videogrāfi Latvijā.

Par 2020. gada labāko kāzu fotogrāfu Latvijā tika atzīts Artūrs Lācis, kurš šo titulu iegūst jau otro gadu pēc kārtas. Otro vietu ieguva Juris Zīģelis, bet trešo – Laura Apine.
Pirmo reizi Latvijā tika nominēti arī videogrāfi. Tā par 2020. gada labāko kāzu videogrāfu Latvijā tika atzīts Jānis Upmalis (Riverside films).Kopvērtējumā otro vietu ieguva videogrāfs Mārcis Baltskars (Wedtime), bet trešo vietu ieguva videogrāfs Toms Rubīns (idopictur.es).

Fotogrāfiju iesniegšana un vērtēšana šogad notika 10 kategorijās, tai skaitā, 9 pamatkategorijās, kuru kopvērtējums nosaka Gada labāko fotogrāfu – “Gatavošanās” (uzvarētāja – Liene Leonoviča), “Ceremonija” (uzvarētājs – Artūrs Lācis), “Emocijas” (uzvarētājs – Juris Zīģelis), “Portrets” (uzvarētāja – Anda Upmale), “Jaunais pāris” (uzvarētājs – Eduards Paņičevs), “Detaļas” (uzvarētāja – Laura Apine), “Humors” (uzvarētājs – Juris Zīģelis), “Gaismas spēles” (uzvarētājs – Billijs Locs), “Pirms un Pēc” (uzvarētāja – Elva Ziemele). Tāpat uzvarētājs tika noskaidrots arī vienā papildus kategorijā, kas neietekmē Gada labākā fotogrāfa izvēli – “Tautas balsojums” un uzvaras laurus plūca kāzu fotogrāfs – Jurģis Rikvelis.

Latvijas Kāzu fotogrāfu un videogrāfu asociācija (LKFVA) jau vienpadsmito gadu organizē  kāzu fotogrāfiju konkursu, kas ir gada nozīmīgākais notikums kāzu fotogrāfijas industrijā un kopš šī gada arī kāzu videoindustrijā. Pasākuma mērķis ir attīstīt kāzu fotogrāfijas un videogrāfijas virzienu, apzināt labākos Latvijas kāzu fotogrāfus un videogrāfus, kā arī reklamēt plašākai sabiedrībai viņu pakalpojumus. Šogad asociācija saņēma 49 fotogrāfu pieteikumus un 18 videogrāfu pieteikumus. Konkursa žūrijai kopumā bija jāizvērtē 837 fotogrāfijas un 29 video.

Konkursa fotogrāfijas un video vērtēja starptautiski atzīti un godalgoti foto, video un kāzu industrijas pārstāvji no Latvijas un visas pasaules:

  • Foto žūrija: Elena Haralabaki (Grieķija), Inta Lankovska (Latvija), Aase Pouline (Zviedrija), Eric Rene Penoy (Meksika/Portugāle/Spānija);
  • Video žūrija: Reinis Traidās (Latvija), kāzu portāla Precos.lv vadītājs Māris Pūce (Latvija), Kostas Petsas – Cinema of Poetry (Grieķija), modes un lifestyle fotogrāfe Vika Anisko (Latvija).

Foto: ilustartīvs (canva).

TOP Komentāri

avatar