Rīgā iedegta galvenā Ziemassvētku egle un sācies svētku gaidīšanas laiks

Pirmajā adventē, 27. novembrī, skanot svētku koncertiem, iedegta Rīgas galvenā Ziemassvētku egle. Pēc divu gadu pārtraukuma atklāts arī Vecrīgas Ziemassvētku tirdziņš.

27.11.2022 Doma laukums, Rîgas galvenâs egles iedegðana, Ziemassvçtku tirdziòa atklâðana“Kad ārā ir tumšs, Adventes laikā gaismu radām mēs paši. Katrs no mums to var radīt, darot labus darbus citiem un priecējot savus mīļos un līdzcilvēkus ar svētku brīnumiem. Pilsēta šogad tērpta jaunos svētu rotājumos, un tajā atgriezies arī Rīgas Ziemassvētku tirdziņš. Gan centrā, gan tālu un plaši apkaimēs izskanēs skaisti un sirsnīgi kultūras pasākumi. Šim lielo un mazo brīnumu laikam startu dodam tieši tagad – iededzot galveno Rīgas Ziemassvētku eglīti,” uzsver Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis.

Ziemassvētku egles un tematisks tirdziņš

Ar virkni muzikālu pārsteigumu un pēc Rīgas mēra Mārtiņa Staķa aicinājuma palīgos Pirmajā adventē spožāko svētku eglīti Doma laukumā iededza bērnu un jauniešu vokālais ansamblis “Kolibri”. Līdztekus tam iemirdzējusies arī galvaspilsētas atslēgu motīviem rotāta egle Rātslaukumā.

Doma laukumā, uzstājoties Ričijam Rū, Reiniku ģimenei un draugiem, atklāts arī Vecrīgas Ziemassvētku tirdziņš. Tajā līdz pat 1. janvārim varēs iegādāties ne tikvien dažādu amatnieku, mājražotāju un rokdarbnieku sarūpētu produkciju, bet nedēļas nogalēs baudīt arī dažādus muzikālus priekšnesumus.

Tikmēr laikā līdz 6. decembrim 18 pašvaldības sarūpētās Ziemassvētku egles būs izvietotas arī pie kultūras centriem, parkos un skvēros, bet vēl 20 vietās galvaspilsētā pašvaldības dāvātās eglītes rotās apkaimju iedzīvotāji.

Adventa ieskaņas koncerti

Svētdien Adventa ieskaņas koncertā no Rātsnama balkona pasaulē atzītu komponistu skaņdarbus izpildīja muzikālā apvienība “TrombonsLV”, savukārt ar muzikālu performanci Vērmanes dārzā klausītājus priecēja diksilenda grupa “Sunny Groove Dixie” un soliste Marta Monta Zūdiņa.

Vēl šajā dienā koncertzālē “Ave Sol” muzicē Rīgas vokālā džeza grupa “Assembly singers” un Latvijas Mākslas akadēmijas jauktais koris “Senais kalns”. Pirmās adventes koncerts izskan arī Rīgas Domā ar orķestra “Rīga” un solistes Marlēnas Keinas uzstāšanos, bet Kultūras centrā “Mazā ģilde” uzstājas ģitāristi Gints Smukais un Rihards Lībietis.

Foto: Ģirts Ozoliņš F64 Photo Agency

TOP Komentāri

avatar