Pasaules kausa priekšvakarā: bukmeikeri prognozē Francijas uzvaru

Pēdējās nedēļās par apspriestāko sporta notikumu kā Latvijā, tā arī visā pasaulē, nenoliedzami, ir kļuvis Pasaules kauss futbolā. Turnīra gaitā, kas vairākās Krievijas pilsētās aktīvi norisinās teju mēnesi, piedzīvots daudz – fantastiskas izglābšanās, meistarīgas saspēles un vārtu guvumi, skaistas uzvaras un sāpīgi zaudējumi. Sākotnēji futbola fani spēcīgāko izlašu sarakstā iekļāvuši tādas komandas kā Spānija, Argentīna un Brazīlija un prognozējuši, ka fināla jeb zelta mačā otro reizi pēc kārtas tiksies Brazīlijas un Vācijas valstsvienības. Tomēr, kā liecina nesenie notikumi, sākotnēji prognozētie rezultāti ir diezgan tālu no realitātes, vairākkārt mainot arī fanu redzējumu par iespējamiem Pasaules kausa ieguvējiem, liecina sporta totalizatora OlyBet apkopotā informācija.

“Šī mēneša laikā fanu prognozes par fināla pāri, spēļu iznākumiem, rezultatīvākajiem spēlētājiem un citiem turnīra aspektiem mainījās acīmredzami. Atšķirības patiešām ir spilgtas – ja sākotnējais koeficients, ka Horvātija varētu kļūt par turnīra čempioni, bija 34.00, kas apzīmē gana vājas izredzes, tad uz finālu tas jau ir nokritis līdz 2.75. Lai gan horvātu izredzes ir pakāpeniski uzlabojušās un sniegums laukumā bijis pārliecinošs, bukmeikeri prognozē Francijas uzvaru – koeficients kopš jūnija sākuma no 7.50 noslīdējis jau līdz 1.45, apstiprinot Francijas augstās izredzes iegūt kausu,” stāsta OlyBet mārketinga un pārdošanas vadītājs Alvis Kindzulis.

 Kurš, kuru – Francija vai Horvātija?

Jūnija sākumā bukmeikeri par divām galvenajiem Pasaules kausa favorītiem uzskatījuši Brazīliju un Vāciju, kā nākamās starp titula pretendentēm izvirzījuši Spānijas un Francijas komandas, pirmajā astotniekā iekļaujot arī Argentīnu, Beļģiju, Angliju un Portugāli. Kā jau katrā čempionātā, neiztiekam bez mazākiem vai lielākiem pārsteigumiem, un šoreiz visvairāk pārsteiguši Horvātijas futbolisti.

Interesants ir fakts, ka Francijas koeficients 21. jūnijā bija 9.00, 24. jūnijā – 8.00. 6. jūlijā – 5.00, bet 11. jūlijā – 3.00. Tas nozīmē, ka pēc pirmajām spēlēm Francijas izredzes tika vērtētas sliktāk, nekā pirms čempionāta sākuma, savukārt pēc pirmās izslēgšanas spēles Francijas izredzes atkal uzlabojās. Toties Horvātijai koeficients tikai pazeminājās, palielinot horvātu iespējas vinnēt. Ap 30. jūniju tas bija 13.00, ap 5. jūliju – 7.00, bet pirms pusfināla spēles ar Angliju koeficients bija nokrities līdz 6.00.

Realitāte neatbilst iecerēm

Pirms pusfināliem, kas norisinājās 10. un 11. jūlijā, fani lielākās cerības bija likuši uz Beļģijas izlasi – 31% prognožu izdarītāju uzskatīja beļģus par potenciālajiem kausa ieguvējiem. Uzreiz aiz beļģiem sekojusi Francijas izlase, kura ieguvusi 29% likmju veicēju atbalstu. Vājāk novērtēta Horvātija un Anglija, komandām iegūstot attiecīgi 22% un 18% fanu atbalstu. Interesanti ir arī tas, ka fināla pāris kā faniem, tā arī treneriem un Pasaules kausa dalībniekiem bijis īstens pārsteigums. Tikai 6% fanu prognozējuši, ka Horvātija un Francija kļūs par fināla pāri, toties lielākās likmes un atbalsts (41%) likts uz to, ka finālā spēkiem mērosies tieši Anglijas un Francijas komandas.

Tāpat fani kļūdījušies ar rezultatīvākā spēlētāja noteikšanu. Sākotnēji “zelta buci” jeb rezultatīvākā spēlētāja titulu fani piešķīruši Lionelam Mesi, Argentīnas izlases uzbrucējam un vienam no labākajiem pasaules futbolistiem. Tomēr Mesi cerības nav attaisnojis un turnīrā guvis vien vienus vārtus. Šobrīd par izteiktu rezultivitātes līderi kļuvis angļu spēlētājs Harijs Keins, kas bumbu precīzi raidījis vārtos sešas reizes.

 Finālistu ceļš uz uzvaru

Ja aplūkojam horvātu un franču ceļu līdz finālam, sākoties izslēgšanas spēlēm, tad vispopulārākās un vairāk skatītās spēles bijušas tieši ceturtdaļfinālā. Absolūts līderis ir spēle starp Krieviju un Horvātiju, turklāt šī bija arī viena no skatītākajām spēlēm OlyBet futbola fanu teltī, kas atrodas pie Kongresu nama. Otra populārākā spēle bija ceturtdaļfināla mačs starp Franciju un Urugvaju. Ja neskaita finālistus, ārkārtīgi populāras bijušas arī divas astotdaļfināla spēles, kurā spēkiem mērojās Spānija ar Krieviju un Kolumbija ar Angliju. Nav brīnums, ka Pasaules kauss ir lielākais sporta notikums, kas skatītāju ziņā pārspēj pat Olimpiskās spēles – pie televizora ekrāniem spēles vērojuši ap miljards cilvēkiem, bet klātienē abas pusfināla spēles vērojuši vairāk kā 142 000 līdzjutēju.

Pasaules kausa čempionu futbola fani uzzinās jau šo svētdien, 15. jūlijā. Horvātijas un Francijas izlases nozīmīgo maču sāks plkst. 18.00 pēc Latvijas laika un spēli aizvadīs “Lužņiku” stadionā Maskavā. Savukārt cīņa par trešo vietu starp Anglijas un Beļģijas komandām norisināsies sestdien, 14. jūlijā, plkst. 17.00 pēc Latvijas laika.

TOP Komentāri

avatar