Izskanējis izpārdotā LNSO Vecgada koncertcikla pirmais koncerts

Vakar, 28. decembrī Lielajā ģildē norisinājās izpārdotā LNSO Vecgada koncertcikla pirmais koncerts. Trīs vakarus pēc kārtas, 28., 29. un 30. decembrī, diriģenta Andra Pogas vadībā orķestris kopā ar talantīgajiem mūziķiem Kseniju Sidorovu un Daniilu Bulajevu ievedīs klātesošos komponistu Morisa Ravela un Astora Pjacollas emocijām piesātinātajā skaņu pasaulē.
 
Koncertā pirmajā daļā jaunais vijolnieks Daniils Bulajevs, izpildīja Morisa Ravela kaprīzās un zibsnīgās “Čigānietes” portretu. Daniila Bulajeva pirmais koncerts ar orķestri notika piecu gadu vecumā. Pāris gadu vēlāk Daniils Krievijā pirmo reizi koncertēja kopā ar simfonisko orķestri un sniedza pirmo solokoncertu P. Čaikovska Maskavas Valsts konservatorijā. Patlaban 15 gadu vecais vijolnieks ir Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolas audzēknis, un viņa pedagoģe ir ilggadēja LNSO mūziķe Nellija Sarkisjana. Daniils piedalījies starptautiskos mūzikas festivālos, guvis panākumus starptautiskos konkursos. Kā solists muzicējis ar daudziem ievērojamiem simfoniskajiem orķestriem un kamerorķestriem Itālijā, Ķīnā, Armēnijā, Argentīnā, Beļģijā, Šveicē, Krievijā, Lietuvā un Latvijā.
Tāpat koncerta pirmajā daļā klausītāji varēja baudīt Ravela skaņdarbu “Jokdara rītadziesma”, kā arī argentīniešu komponista Astora Pjacollas “Četri gadalaiki ostas pilsētā”.

LNSO Vecgada koncerta otro daļu atklāja pagājušā gadsimta sākumā tapusī Morisa Ravela “Spāņu rapsodija”, kur spožās krāsās vizēja spāņu dejas un karnevāla drānas.
Koncerta izskaņā klausītājus pārsteidza Astora Pjacollas Koncerts akordeonam un orķestrim “Akonkagva”, kuru LNSO izpildīja ar izcilo akordeonisti Kseniju Sidorovu. 2018. gada rudenī akordeoniste devās tūrē pa Amerikas Savienotajām Valstīm, Austrāliju un Vāciju. Citi Ksenijas angažementi 2018./2019. gada sezonā bija saistīti ar BBC simfoniskā orķestra viesošanos Dubaijā, Londonas kamerorķestra un Letīcijas Moreno koncertiem.
Foto: publicitātes

TOP Komentāri

avatar