Jaunās Rīgas sabiedriskā transporta biļetes jau pieejamas tirdzniecībā

Visi jaunie “Rīgas satiksmes” sabiedriskā transporta biļešu veidi – mēneša biļete par 30 eiro, kā arī 90 minūšu biļete, kas maksā 1.50 eiro, jau pieejami līdzšinējās tirdzniecības vietās, tāpat ikviens var iegādāties 24 stundu, 3 dienu un 5 dienu biļetes. Iepriekšpārdošanā pieejamas arī mēneša biļetes ar Rīgas domes piešķirto atlaidi – studentiem, pedagogiem u.c., pasažieriem, kas maksā 15 eiro. Visi jaunie biļešu veidi, izņemot biļetes ar atlaidi, pieejamas arī “Rīgas satiksmes” koda biļetes lietotnē. Iegādātās biļetes sabiedriskajā transportā varēs sākt izmantot 2. janvārī.

Lai motivētu pasažierus sabiedrisko transportu izmantot regulāri, no 2023. gada būtiski tiks samazinātas mēneša biļešu cenas, un turpmāk mēneša biļete visiem sabiedriskā transporta veidiem maksās 30 eiro, līdzšinējo 50 eiro vietā. Tāpat ieviests jauns biļetes veids – 90 minūšu biļete, kuras cena visiem pasažieriem būs 1.50 eiro un tā aizstās līdzšinējās viena brauciena un vienas stundas biļetes. Pasažieriem, kuri sabiedriskajā transportā brauc bez maksas, nekādas izmaiņas nebūs arī pēc 2. janvāra, savukārt pasažieriem, kuriem ir Rīgas domes piešķirtā daļējā (piemēram, studenti, pedagogi u.c.) atlaide, mēneša biļeti visiem transporta veidiem var iegādāties ar 50% atlaidi, proti, par 15 eiro, līdzšinējo 16 eiro vietā. Strādājošie vecuma pensionāri no 2. janvāra Rīgas sabiedriskajā transportā varēs braukt bez maksas. 

Visas sabiedriskā transporta biļetes, kas iegādātas par veco tarifu būs derīgas izmantošanai sabiedriskajā transportā arī pēc 2. janvāra un tās varēs izmantot līdz 2. martam. Neizmantotās biļetes varēs atgriezt “Rīgas satiksmei” 12 mēnešu laikā no iegādes brīža, saņemot naudu 100% apmērā par neiztērēto periodu. 

 

TOP Komentāri

avatar