Valsts prezidents: Tukuma novads piedāvā labas iespējas profesionālajai izglītībai

Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs darba vizītē apmeklēja Tukuma novadu. Vizītes laikā E. Rinkēvičs tikās ar Tukuma novada pašvaldības deputātiem, devās uz Kandavas Lauksaimniecības tehnikumu un Pulkveža Oskara Kalpaka profesionālo vidusskolu, kur iepazinās ar mācību procesu un tikās ar abu mācību iestāžu audzēkņiem. Tāpat Tukuma novadā Valsts prezidents apmeklēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Tukuma daļu, iepazinās ar uzņēmējdarbības vidi uzņēmumos SIA “Pure Chocolate”, SIA “Lindstrom Prodem” un SIA “Vilomix Baltic” un vizītes noslēgumā tikās ar Tukuma novada iedzīvotājiem Tukuma 2. vidusskolā.

“Darba vizītē Tukuma novadā guvu pārliecību, ka gan novada vadība, gan uzņēmēji saskata plašas attīstības iespējas novadā, lai celtu tā ekonomisko attīstību un kopējo iedzīvotāju labklājību. Tās ir jāizmanto. Tukuma novadā jau darbojas nozīmīgi ražošanas uzņēmumi un šeit ir visi nepieciešami priekšnoteikumi, lai attīstītu uzņēmējdarbību vēl plašāk,” Tukuma novada vizītes laikā akcentēja Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs.

Apmeklējot Kandavas Lauksaimniecības tehnikumu un Pulkveža Oskara Kalpaka profesionālo vidusskolu un tiekoties ar audzēkņiem, Valsts prezidents novērtēja jauniešu interesi un apņēmību profesionālo prasmju apgūšanā. “Tukuma novads piedāvā labas iespējas profesionālajai izglītībai, un tās ir jāturpina stiprināt. Šodien Kandavas Lauksaimniecības tehnikumā guvu apliecinājumu, ka Latvijas uzņēmējiem ir vajadzīgi tehnikumi un tehnikumiem – uzņēmēji, jo profesionālā izglītība ieņem nozīmīgu lomu mūsu tautsaimniecības izaugsmē, sagatavojot arvien trūkstošos speciālistus. Vienlaikus profesionālās izglītības tēla un kvalitātes spodrināšanā liela nozīme ir nozaru uzņēmumu aktīvai līdzdalībai, iesaistoties gan izglītības satura pilnveidē, lai tas elastīgi un dinamiski ietu līdzi nepieciešamajām pārmaiņām, gan veicinot to, ka spējīgi speciālisti daļu laika velta jaunās paaudzes izglītošanai,” sacīja E. Rinkēvičs. Sarunā ar Pulkveža Oskara Kalpaka profesionālās vidusskolas audzēkņiem Valsts prezidents atzinīgi novērtēja audzēkņu augsto motivāciju un apņēmību turpināt mācības un vēlāk dienēt Latvijas Nacionālajos bruņotajos spēkos. Valsts prezidents pauda pārliecību, ka daudzi audzēkņi būs Latvijas bruņoto spēku nākotnes vadītāji un stipras un pārliecinātas Latvijas pilsoņi, ja arī nākotnē neizvēlēsies sasaistīt savu dzīvi ikdienā ar bruņotajiem spēkiem.

Tukuma novada apmeklējuma laikā Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs nolika ziedus pie pirmā Latvijas Republikas ārlietu ministra  Zigfrīda Annas Meierovica pieminekļa un sniedza interviju medijiem.

Foto: Ilmārs Znotiņš, Valsts prezidenta kanceleja

TOP Komentāri

avatar