95% no Latvijā ražotās apakšveļas tiek eksportēta uz ārzemēm

Latvijas apakšveļas nozarē 95% no visa saražotā tiek eksportēts. Nozares apgrozījums 2017. gadā sasniedza vairāk nekā 35 miljonus eiro, turklāt tieši Liepājas uzņēmumi veidoja 60% no tā. Pilsētā ir vairāk kā 50 apakšveļas ražotājiem, tāpēc likumsakarīgi, ka par 4. apakšveļas nozares uzņēmēju biznesa foruma norises vietu ir izraudzīta Liepāja. Pasākums notiks 25. un 26. oktobrī, un tajā satiksies vairāk nekā 200 nozares pārstāvju no 9 valstīm, lai diskutētu par nozares turpmāko attīstību.

Apakšveļas nozarē 95% saražotā eksportē, turklāt Eiropas valstu vidē tikai Francija pārspēj Latviju apakšveļas ražotāju skaitā. Latvijā veiksmīgi darbojas vairāk nekā 1600 tekstilkompānijās, kurās ir nodarbināti apmēram 13 000 cilvēku. No Latvijas pilsētām līderis šajā jomā ir Liepāja, kas vēsturiski veidojusies kā apakšveļas ražošanas lielpilsēta, jo 20. gs. septiņdesmitajos gados Liepājā tika uzbūvēta viena no lielākajām Latvijas apakšveļas ražotnēm “Lauma”, kas veicinājusi nozares uzplaukumu reģionā.

“Liepāja ir pilsēta, kurā ik dienu top neizsakāmi daudz lietu – sākot no smalkas mežģīņu veļas līdz koģenerācijas stacijām, lidmašīnu angāriem un betona paneļiem. Tekstilnozare gan vēsturiski, gan arī šodien ir viens no pilsētas ražošanas stūrakmeņiem, kas nodrošina ar darbavietām vairāk nekā 2300 liepājnieku un ik gadu saražo ap 10 miljoniem krūšturu,” stāsta Liepājas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks.

Ņemot vērā nozares nozīmību gan valsts, gan arī starptautiskajā līmenī, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra sadarbībā ar Liepājas pilsētas pašvaldību organizē jau 4. apakšveļas nozares uzņēmēju forumu, kurā divu dienu garumā dalībnieki iepazīsies ar jaunākajām apakšveļas ražošanas tendencēm Latvijā un pasaulē, vērtēs labākos tirdzniecības un eksporta risinājumus, kā arī iezīmēs nozares nākotnes iespējas. 4. apakšveļas nozares biznesa forums pulcēs ne tikai apakšveļas ražotājus, bet arī ārvalstu iepircējus, kas ir ieinteresēti importēt Latvijā radītos tekstilizstrādājumus un veidot jaunu sadarbību. Foruma ietvaros plānotas divpusējas uzņēmēju tikšanās ar iepircējiem, kā arī īpašas iepircēju vizītes apakšveļas ražotnēs Liepājā.

Foto: publicitātes

TOP Komentāri

avatar