Rīgā plānots par 100 eiro palielināt pabalstu jaundzimušo bērnu vecākiem

Rīgas domes Sociālo jautājumu komiteja ceturtdien, 13. februārī, atbalstīja pabalsta palielināšanu jaundzimušo bērnu vecākiem no pašreizējiem 150 eiro līdz 250 eiro par katru bērnu. Iepriekš tas tika skatīts Budžeta komisijā kā deputātes, Sociālo jautājumu komitejas priekšsēdētājas prof. Baibas Rozentāles priekšlikums.

Komitejā akceptētais saistošo noteikumu “Par kārtību, kādā Rīgas pilsētas pašvaldība piešķir vienreizēju pabalstu ģimenei sakarā ar bērna piedzimšanu” projekts paredz, ka šo pabalstu ģimene varēs saņemt, ja vismaz viens no bērna vecākiem ir deklarējies Rīgā vismaz 12 mēnešus. Ja deklarēšanās laiks būs mazāks par 12 mēnešiem, tad pabalsta apmērs būs 50 eiro.

Saistošie noteikumi vēl jāpieņem Rīgas domes sēdē un jāizvērtē Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā. Tie stāsies spēkā pēc publicēšanas oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

2019.gadā pabalstu jaundzimušo aprūpei saņēma 5965 personas, izlietojot 894 750 eiro. 2020. gada budžeta projektā plānots, ka vienreizēju pabalstu ģimenei sakarā ar bērna piedzimšanu pieprasītāju skaits varētu sasniegt 6208 personas. Pabalsta izmaksai nepieciešami 1 552 000 eiro.

7

TOP Komentāri

avatar
7 Komentāra topiki
0 Raksta atbildes
0 Sekotāji
 
Vislielākā reakcija
Karstākais komentāru topiks
7 Komentāru autori
AAuluetAAyqfhjAAcrykeAAwhkgzAArjhpk Nesenie komentāru autori
jaunākie vecākie vispopulārākie
harfkardy
Viesis
harfkardy

Canedian Pharmacy ploste best generic cialis Faipalagemia Canadian Pharmacy Online Express

AAxtsnd
Viesis
AAxtsnd
AArjhpk
Viesis
AArjhpk

http://00-tv.com/video/1.html
ybnodzcvcxbnmsihzh

AAwhkgz
Viesis
AAwhkgz

http://00-tv.com/video/1.html
jiwrdzcvcxbnycnthr

AAcryke
Viesis
AAcryke

Хрустальный смотреть онлайн bit.ly/35mqcNm

AAyqfhj
Viesis
AAyqfhj
AAuluet
Viesis
AAuluet