Noslēgušies ietves atjaunošanas darbi Taisnajā ielā

Noslēgušies pērnā gada septembrī sāktie Līdzdalības budžeta konkursa projekta ’’Dārziņu identitātes un publiskās ārtelpas attīstība’’ gājēju ietves seguma atjaunošanas darbi Taisnās ielas posmā no Latgales ielas līdz Jāņogu ielai, informē Ārtelpas un mobilitātes departaments.

Taisnā iela, atrodoties tieši apkaimes centrā, sadala Dārziņu apkaimi divās daļās. Attiecīgi pa šo ielu norit gan aktīva gājēju, gan autotransporta plūsma. Līdz šim ielas labajā pusē bija no padomju laikiem saglabājies gājēju celiņš, kas savu laiku bija nokalpojis. Savukārt posmā, kas ved uz autobusa pieturvietu, virzienā no Rīgas – ietvei tikai daļēji bija saglabājies asfalta segums.

Projekts ’’Dārziņu identitātes un publiskās ārtelpas attīstība’’ tapis ar Rīgas pašvaldības rīkotā Līdzdalības budžeta konkursa atbalstu. Tā laikā tika atjaunota un vietām no jauna izbūvēta gājēju ietve, aptuveni viena kilometra garumā, savienojot vairākus nozīmīgus apkaimes objektus – apkaimes veikalus, autobusu pieturvietas un iedzīvotāju iecienīto pastaigu vietu Daugavas krastmalu. Tāpat atjaunots arī vieglo automašīnu stāvlaukums, kurš atrodas gājēju ietves noslēgumā pie Jāņogu ielas. Savukārt pie Sakņu ielas ierīkota atpūtas vieta ar solu un atkritumu tvertni.

Līdzdalības budžeta konkursā projekta ideju iesniedza Rīgas Dārziņu iedzīvotāju biedrība, pamatojoties uz Dārziņu apkaimes publiskās infrastruktūras attīstības tematisko plānojumu, kas kā vienu no apkaimes prioritātēm paredz ērtu un drošu iedzīvotāju piekļuvi galvenajiem publiskajiem objektiem.

Darbus veica SIA “Ceļinieks 01”, par līguma kopējo summu – 205 668 eiro (t.sk. PVN).

Foto: Rīgas dome

TOP Komentāri

avatar