DJ Ella izdod dziesmas “Dūdieviņš” remiksu un tā videoklipu

Piektdien, 14. jūnijā, ar latviešiem iemīļotās Imanta Kalniņa dziesmas “Dūdieviņš” radio remiksu klajā nāk Amerikā dzīvojošā latviete DJ Ella jeb Elīna Fūrmane. Dziesma tiek izdota kopā ar video, kas filmēts Kalifornijā. 

Absolvējot mūzikas producentu skolu Losandželosā, DJ Ella ir izveidojusi daudz jaunu melodiju, tostarp dažādām latviešu dziesmām. “Mans mīļākais latviešu komponists ir Imants Kalniņš, un “Dūdieviņš” ir, manuprāt, viena no visskaistākajām latviešu dziesmām. Vizmas Belševicas vārdi ir gluži kā tāda latviešu mantra. Tie vienkārši plūst pāri lūpām un plūst spēcīgi. Izklausās gandrīz kā buramvārdi. Esmu ietērpusi “Dūdieviņu” elektroniskās deju mūzikas drānās. “Dūdieviņš” manā versijā ir daudz ātrāks un dejojamāks nekā Noras Bumbieres, Aigara Grāvera vai Ilonas Bāliņas versijās. Ceru, ka tas tiks spēlēts uz latviešu deju grīdām šajā un citās vasarās,” teic DJ Ella. 

DJ Ella jau ilgus gadus dzīvo ASV, taču latviešu mūzika un tās loma viņas ikdienā spēcīgāku nozīmi ieguvusi tieši tur – svešumā. “Savu muzikālo gaitu laikā es latviski dziedāju diezgan maz. Albums “Welcome To The Club”, ar ko divreiz ieguvu Latvijas mūzikas ierakstu gada balvu, bija angļu valodā, jo man toreiz šķita, ka latviski dziedāt nav stilīgi. (Smejas) Man vajadzēja pārvākties uz citu pasaules malu, lai atkal pievērstos latviešu mūzikai. Vai nav likteņa ironija? Pagājušajā gadā, kad Latvijā bija Dziesmu svētki, manī radās ļoti izteikta patriotiska sajūta. Skatījos savu draugu sociālos tīklus un birdināju asaras. Sāku klausīties savas mīļākās latviešu dziesmas un atradu arī Latvijas prezidentes Vairas Vīķes-Freibergas uzrunu. Mēs esam stipri, mēs esam vareni! Tajā brīdī sapratu, ka kaut kas ir jādara. Sapratu, ka jāsāk tieši ar Latviju, jo es taču varu mūsdienīgās Rufus Du Sol vai Odesza skaņās ietērpt arī jebkuru latviešu dziesmu,” skaidro DJ Ella. 

Dziesma tiek izdota kopā ar video, kas filmēts Kalifornijā, ļoti skaistā dabas takā “The Sunset Ridge Trail”. Klipa režisors ir “De Production” komandas līderis Johny. “Mēs sapratāmies no pusvārda un visu safilmējām vienā dienā. Mans galvenais nosacījums bija, lai video būtu ar kluba pieskaņu, un tajā būtu arī daba. Kamēr filmējām augstu kalnos, pēkšņi  no zila gaisa mūs ieskāva mākoņi. Es teicu komandai, ka tas ir Dūdieviņš, kas nolaidās pār mums un deva savu svētību,” stāsta DJ Ella un atklāj, ka jau cītīgi strādā pie nākamās dziesmas.

Foto: publicitātes

TOP Komentāri

avatar