Mediķi Roberts un Linda Federi atgriežas dzimtenē uz palikšanu

Katram no mums radu vai paziņu lokā ir zināma vismaz viena persona, kura nesenākā vai attālākā pagātnē ir devusies uz ārzemēm pieredzes gūšanas vai peļņas nolūkos. Tomēr tikai retos gadījumos aizbraucēji atgriežas dzimtenē, lai savu nākotni atkal saistītu ar Latviju. Kardiologs Roberts Feders ar sievu, uztura speciālisti Lindu Federu un abu dēliem – Gustavu un Gerhardu – pēc 8 pavadītiem darba gadiem ārvalstīs ir atgriezušies Latvijā, lai paliktu. 

Abi jaunie speciālisti zina, ka ir spējīgi uzklausīt, sadzirdēt un palīdzēt atgūt veselību tiem, kam tā ir sašķobījusies un daudz labprātāk to darīs tepat – mājās, kur ir uzauguši, iepazinušies, mācījušies un guvuši pirmo darba pieredzi.

Gan Roberts, gan Linda, apvienojot abu Vācijā iegūto pieredzi un zināšanas, nupat Rīgā, Baznīcas ielā 18 ir atvēruši un uzsākuši aktīvu darbību “Dr. Federa Vācijas – Latvijas Kardioloģijas Privātpraksē”, kurā pacienti var griezties, lai saņemtu mūsdienīgu un augsti kvalificētu diagnostiku un ārstēšanu. Kā atzīst Roberts, reizēm ir bijusi vēlme noslaist rokas un palikt Vācijā, kur abiem ir bijusi veiksmīga karjera, jo neskaitāmas reizes, kārtojot dokumentus, ir bijusi sajūta, ka neviens, izņemot viņus pašus, tā īsti negrib, lai brauc mājās un uzsāk savu uzņēmējdarbību – ja nebūtu iekrājumu, iespējams, to nemaz nebūtu iespējams izdarīt. Tomēr lielākā daļa grūtību nu jau ir pārvarētas un abi jaunie mediķi ir metušies darbos un gatavi uzņemt jaunos pacientus.

Dr. Roberts Feders līdz šim ir guvis nozīmīgu darba pieredzi Vācijā un tur arī pierādījis sevi kā zinošs un spēcīgs kardiologs. Studējis medicīnu Rīgas Stradiņa Universitātē un Vācijā, Charité Universitātē, bet kopš 2011. gada praktizē Berlīnē. Tieši Vācijā pilnībā izgājis kardioloģijas un internās medicīnas rezidentūru, pierādot sevi kā ļoti spējīgu jauno speciālistu, paveicot rezidentūru jau 6 gadu laikā, kas nereti kolēģiem ir aizņēmis 10 vai reizēm pat vairāk gadu. Strādājot Charité Universitātes klīnikā, Deutsches Herzzentrum Berlin un Vivantes klīnikā Berlīnē, guvis pieredzi darbā ar ļoti smagiem saslimšanas gadījumiem. Dr. Roberts Feders ir arī  iztulkojis un izdevis latviešu valodā pazīstamā vācu medicīnas autora Gerda Herolda „Iekšķīgās slimības” grāmatas kardioloģijas daļu, kura kalpo kā palīgs studentiem un ārstiem ikdienas darbā un studijās.

Uztura speciāliste Linda Federa ir beigusi Rīgas Stradiņa universitāti, iegūstot uztura speciālista kvalifikāciju un grādu veselības aprūpē un 2011. gadā uzsāka darba gaitas Vācijā, Berlīnē, strādājot kardioķirurģijas klīnikās – Vācu sirds centrā „Deutsches Herzzentrum Berlin” un Paulīnes klīnikā „Paulinenkrankenhaus Berlin”, kā arī uzņēmumā, kas specializējas individuāla parenterālā uztura ražošanā onkoloģiskiem, dialīzes un īsās zarnas sindroma pacientiem. Strādājot šajās darba vietās, Linda ir guvusi īpaši padziļinātu pieredzi darbā ar kardioķirurģiskiem, kardioloģiskiem, onkoloģiskiem und nefroloģiskiem pacientiem, ieskaitot pacientus ar terminālu nieru mazspēju, kā arī parenterālo barošanu. 

Foto: publicitātes

TOP Komentāri

avatar