Inese Ērmane un Havjērs Fernandess ierakstījuši ImKas dziesmu «Viņi dejoja vienu vasaru» spāniskās noskaņās

Gatavojoties jaunai koncertprogrammai «Vīns, vārdi, mīlestība…», pazīstamie dziedātāji Inese Ērmane un Havjērs Fernandess kopā ar latino grupas «Los Nens» ģitāristu Aleksandru Kuzminu izveidojuši jaunu versiju populārajai Imanta Kalniņa dziesmai «Viņi dejoja vienu vasaru». Tā būs dzirdama arī topošajā Ineses Ērmanes albumā, kurā iekļautas populāras latviešu estrādes mūzikas pērles jaunās noskaņās.

Par dziesmas izvēli Havjērs saka: «Pirms deviņpadsmit gadiem, kad gatavojos pārcelties uz dzīvi Latvijā, iepazinu latviešu valodu caur Imanta Kalniņa mūziku. Manuprāt, viņa mūzikā ir Latvijas esence un kods. Kalniņš ir liels komponists, viņa oriģinalitāte, mūzikas kvalitāte un sarežģītība ir izaicinoši dziedātājiem. Tāpēc, kad ar Inesi izvēlējāmies dziesmas koncertprogrammai, zināju, ka tajā noteikti jābūt arī Imantam Kalniņam, un mums vispiemērotākā no viņa duetiem šķita tieši šī dziesma.»

Topošajā koncertprogrammā mūziķi piedāvās reibinošu, muzikālu piedzīvojumu – tiltu starp kultūrām – ar populārām latviešu, spāņu, franču, itāļu un portugāļu mīlas dziesmām. «Brīdī, kad tiekas dažādas kultūras, tās uzzied arvien košāk un kalpo kā atgādinājums par savām saknēm,» saka Inese un Havjērs. Programmā Imanta Kalniņa, Raimonda Paula, Zigmara Liepiņa u.c. izcilu latviešu komponistu dziesmas mīsies ar karstiem spāņu ritmiem, Edītes Piafas un Džo Dasēna populārākajām dziesmām; koncertos skanēs arī dzirkstoši itāļu mūzikas hiti un saulainās un romantiskās Portugāles ritmi.

Dziedātāja Inese Ērmane savu darbību sāka kā romantisko franču šansonu dziedātāja. 2016.g. sadarbībā ar komponistu un producentu Jāni Ķirsi nāca klajā Ineses debijas albums «Nāc blakus man». Inese regulāri koncertē un izpilda gan zināmas franču, angļu, spāņu un latviešu melodijas, gan arī savas oriģināldziesmas. Inese uzstājas gan kā solo māksliniece programmā «No Paula līdz Piafai», gan arī sadarbojas ar citiem mūziķiem. Ikdienā viņa māca franču, spāņu un angļu valodu, kā arī vada mūzikas studiju.

Havjērs Fernandess kopš 2010.gada ir latino mūzikas grupas «Los Nens» solists; kopā ar grupu viņš 2012.gadā laidis klajā albumu un regulāri uzstājas dažādos svētkos. Havjērs ir pazīstams kā spožs skatuves mākslinieks, kas ar savu sirsnību un vīrišķīgo vokālu spēj aizraut visdažādāko publiku. Viņš ir spāņu kultūras centra «Seneca» dibinātājs un dvēsele; pasniedz spāņu valodu, bet runā arī latviešu, vācu, angļu, franču, itāļu un portugāļu valodā.

Audiovizuālais materiāls: publicitātes

TOP Komentāri

avatar