Luminor banka piešķīrusi finansējumu Z/S Kalves akvakultūras attīstīšanai

Luminor banka piešķīrusi 203 tūkstošu eiro finansējumu zemnieku saimniecībai Kalves jaunas un modernas tehnikas iegādei, kas veicinās un ļaus paātrināt akvakultūras produkcijas, piemēram, karpu audzēšanu.

Luminor banka piešķīrusi finansējumu 203 350 tūkstošus eiro apmērā Z/S Kalves tehniskā parka paplašināšanai akvakultūras vajadzībām. Papildu tam zemnieku saimniecība ar bankas atbalstu plāno iegādāties arī rekultivācijas frēzi un specializētu traktortehniku lauku un mežu apstrādei.

“Pēdējo gadu laikā ne tikai pieaugusi akvakultūras popularitāte, bet arī palielinājušās platības, no kurām tiek iegūta zivju produkcija. Lai sekmētu tālāku akvakultūras attīstību Latvijā, esam gandarīti atbalstīt gan tādas zemnieku saimniecības kā Z/S Kalves, kas tirgū darbojas jau 20 gadus, gan arī jaunos nozares uzņēmumus. Labprāt sniedzam atbalstu uzņēmējiem gan ar aizdevumiem attīstībai un darbības paplašināšanai, gan līzingam jaunas tehnikas iegādei,” saka Ilze Zoltnere, Luminor Korporatīvā departamenta vadītāja.

Šobrīd Z/S Kalves īpašumā ir aptuveni 80 hektāru spoguļlaukumu ūdeņu, no kuriem dīķos aptuveni 40 hektāru platībā tiek audzētas zivis: karpas, baltie amūri, līņi, zandarti, līdakas un karūsas. Dīķi izvietoti Kūku un Variešu pagastā Krustpils novadā, kā arī Sāvienas pagastā Madonas novadā. Akvakultūra veido aptuveni 5-7 % no zemnieku saimniecības kopējā gada apgrozījuma. Papildu akvakultūrai zemnieku saimniecība nodarbojas ar lauksaimniecību, apsaimniekojot 1000 hektāru zemes, kā arī mežsaimniecību, kokapstrādi, meliorācijas pakalpojumu veikšanu un lauku tūrismu.

“Esam zivju audzētājs, kas nodrošina pilnu ciklu, sākot no kāpuru ievākšanas un inkubācijas, beidzot ar gatavu produkciju, kas tiek piedāvāta klientiem kūpinājuma veidā. Ar Luminor atbalstu varēsim attīstīt savu tehnisko parku un arī produkcijas apjomus, ko tālāk realizēsim Vidusdaugavas un Latgales reģionos. Turklāt, kā reģionālais mācību centrs, varēsim savu pieredzi un prasmes nodot arī citiem nozares pārstāvjiem, sekmējot akvakultūras attīstību Latvijā,” norāda Gundars Kalve, Zemnieku saimniecības Kalves īpašnieks.

Foto: ilustratīva nozīme (canva.com).

1

TOP Komentāri

avatar
1 Komentāra topiki
0 Raksta atbildes
0 Sekotāji
 
Vislielākā reakcija
Karstākais komentāru topiks
1 Komentāru autori
Dr Donald Nesenie komentāru autori
jaunākie vecākie vispopulārākie
Dr Donald
Viesis
Dr Donald

Sveiki!
Kā tev iet?
Manai slimnīcai šobrīd nepieciešami trīs (3) nieru donori steidzamai transplantācijai, katram nieru donoram tiks kompensēta kopējā summa USD 550 000,00 USD. Mēs esam atbildīgi par jūsu ceļošanas dokumentiem un visiem izdevumiem, kas var rasties pēc tam, kad esat pārbaudīts. Veselam un spējīgam ķermenim ir jāsazinās ar šo e-pastu: dr.donaldhospital@gmail.com (dr.donaldhospital@gmail.com)
Tikai nopietni ziedotāji, 100% garantēti.