Liepājas muzejā atklāta vizuāli plastiskās mākslas izstāde

Piektdien, 8. martā Liepājas muzejā Kūrmājas pr. 16/18, klātesot Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) pasniedzējiem un studentiem, tika atklāta LMA Vizuāli plastiskās mākslas nodaļas pasniedzēju un studentu darbu izstāde “KORELĀCIJA/CORRELATION”, kurā vienotā, savstarpēji papildinošā konceptā apskatāmi 27 autoru keramikas, stikla un tekstila mākslas darbi.

Šī ir jau trešā izstāde Liepājas muzejā, kas tapusi sadarbībā ar profesori, Vizuāli plastiskās nodaļas vadītāju un izstādes kuratori Vinetu Grozu.

Izstādē piedalās Latvijā un pasaulē zināmi savas jomas pārstāvji, keramikas mākslinieki: Dainis Lesiņš, Dainis Pundurs, Ainārs Rimicāns, Līga Skariņa, Ženija Loginova, Anna Rubene Zīdare, stikla mākslinieki: Agnese Gedule, Inguna Audere, Sandra Utāne, Ilze Dūdiņa, Inita Ēmane, Vineta Groza, tekstila mākslinieki: Ieva Krūmiņa, Elīna Ģibiete, Irēna Andrejeva, Elīna Veilande Apine, Diāna Janušone, kā arī LMA studenti: Megija Zonne, Ramona Einštāle, Aleta Betija Aniņa, Taisija Gluščenko, Agneta Ance Adricka, Daniels Donis, Baiba Čadore, Laima Grasmane, Krista Elizabete Pupura un Laura Dzērve. 

Korelācija ir statistikas jēdziens, kas raksturo divu vai vairāku datu kopu savstarpējo saistību. Tā var attiekties uz formālu un saturisku attiecību meklējumiem starp medijiem, kā arī mūsdienu mākslas un dizaina attiecībām. 

Mākslas izstāde “KORELĀCIJA/CORRELATION” veidota kā starpdisciplināra saruna, attēlojot saistību Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuāli plastiskās nodaļas apakšnozaru – tekstila, keramikas un stikla – attīstībā. Izstādes scenogrāfs – LMA Scenogrāfijas katedras docents Viktors Jansons. 

Izstāde Liepājas muzeja anfilādē skatāma līdz 5. maijam. 

Foto: Kārlis Volkovskis

TOP Komentāri

avatar