Latvijas uzņēmums sācis sejas aizsargvairogu masveida ražošanu

Laikā, kad daudzi uzņēmumi strauji pārorientējas un pievēršas jaunu, inovatīvu produktu radīšanai, kas palīdzētu pielāgoties Covid-19 krīzei, SIA “Silmor” uzsākuši sejas aizsargvairogu ražošanu masveidā. 

Atbildot tirgus pieprasījumam, uzņēmums spēj saražot 1000 vairogu astoņu stundu maiņā. Pieprasījumam turpinot augt, “Silmor” ir gatavi veidot papildu maiņu, kā arī uzstādīt jaunu iekārtu, kas jaudu palīdzēs divkāršot. Vairogus tirdzniecībā izplatīs uzņēmums SIA”Complete4”.

Ja kādreiz sejas aizsargvairogus pamatā izmantoja zobārstniecībā, mežistrādē un metināšanas darbos, tad patlaban tie ir kļuvuši par vienu pieprasītākajiem produktiem teju katrā nozarē, kuras darbinieki nevar strādāt attālināti vai fiziski distancējoties. Visneaizsargātākie Covid-19 krīzes laikā ir veselības aprūpē, drošības institūcijās, loģistikā, tirdzniecībā un ražošanā strādājošie, jo ik dienu atrodas frontes līnijas pirmajās rindās. 

Sejas vairogi nu ieguvuši jaunu aktualitāti, jo minēto jomu pārstāvjiem palīdz preventīvi mazināt risku inficēties. Šis produkts samazina iespēju smalkajiem gaisa pilieniem iekļūt acīs un elpceļos. Nav pierādīts, ka vairogs var 100% pasargāt no vīrusa, tādēļ lietotājam ir jāturpina ievērot papildu piesardzības pasākumi.

“Simlor” kā ražošanas kompānija ātri vien sapratuši, ka šādi aizsarglīdzekļi ir nepieciešami arī pašu darbiniekiem, tādējādi rādot pozitīvu piemēru citiem nozares uzņēmumiem, bez kuriem Latvijas ekonomikas turpināšanās nebūtu iedomājama. “Jebkurš uzņēmums, kura darbiniekiem jābūt uz vietas ražotnēs, ir pakļauts lieliem riskiem. Šie cilvēki dara lielas lietas, lai ekonomika neapstātos. Ja kaut viens ražošanas darbinieks saslimtu ar Covid-19 un mums nebūtu rezerves maiņas vai plāna “B”, tas nozīmētu uzņēmuma apstādināšanu uz 14 dienām. Tāda rīcība

negatīvi ietekmētu sadarbības partnerus, piegāžu ķēdi, klientus, patērētājus, kā arī paša uzņēmuma spēju izdzīvot un nodrošināt savus cilvēkus ar ienākumiem,” norāda “Silmor” izpilddirektors Jānis Siliņš.

“Silmor” inženieri uzprojektējuši sejas vairogu masveida ražošanai, koncentrējoties uz to, lai tehnoloģija atbilstu produktam, ražošanas laiks būtu īss un tiktu pielietoti ekonomiski un droši materiāli. Tas viss gala rezultātā spēj nodrošināt gan adekvātu cenu, gan pieejamību maksimāli īsā laikā.

“Šobrīd ir nenopietni domāt par konkurenci. Ar vienu uzņēmumu, kas piedāvā šādus produktus, tirgū nepietiek. Visiem ir jāmetas iekšā, lai nodrošinātu pieprasījumam atbilstošu piedāvājumu. Ikvienam Latvijas uzņēmumam jārada produkti un sadarbība, kas var palīdzēt sabiedrībai – jo ātrāk, jo labāk,” uzskata J. Siliņš.

Sejas aizsargvairogu ražošanā tiek izmantoti sertificēti materiāli. Divdaļīgie vairogi veidoti ergonomiski – tie ir viegli saliekami, ērti ilgām darba stundām, pielāgojami jebkurai galvas formai un piemēroti brīvām kustībām. Vairogi derēs arī cilvēkiem, kuri nēsā brilles. Tos var tīrīt ar dezinfekcijas līdzekļiem. Uz produkta ir iespēja izvietot identifikācijas lauku, lai darbinieki vairogus savstarpēji nesamainītu.

Krīzes vajadzībām “Silmor” piedāvā arī moduļveida aizsargstiklus, kurus var pielāgot virsmas garumam, un informatīvas zīmes (ar uzrakstu par 2 m distances ievērošanu, roku dezinfekciju vai sveicināšanos nerokojoties). 

Foto: publicitātes

TOP Komentāri

avatar