Aptauja: Latvijas vīrieši ģimenei velta vairāk laika nekā sievietes

Dzīves ritms kļūst arvien straujāks, un laiks, ko veltām ģimenei, sarūk. Tikai 37% Latvijas iedzīvotāju atzīst, ka ģimenei ikdienā pilnvērtīgi velta četras un vairāk stundas. Interesants fakts – vīrieši ģimenei velta vairāk laika nekā sievietes. Tas noskaidrots modes un dzīvesstila tirdzniecības centra “Spice” pasūtītajā iedzīvotāju aptaujā.*

Iedzīvotājiem aptaujā tika vaicāts, cik daudz laika tipiskā nedēļā viņi nedalīti velta savai ģimenei, ar kuru dzīvo vienā mājsaimniecībā. Mazāk nekā puse jeb 37% norādīja, ka ģimenei ikdienā velta četras vai vairāk stundas, bet otra populārākā atbilde, kuru minēja 34% aptaujāto, ir 2-3 stundas. Gandrīz piektā daļa iedzīvotāju atzīst, ka ģimenei atvēl ļoti maz laika. Proti, atbilžu variantu līdz vienai stundai dienā izvēlējušies 8% respondentu, 7% pauda, ka nevar veltīt laiku ģimenei katru dienu un dara to atkarībā no iespējām, bet 4% atzīst, ka kopā ar ģimeni pavada laiku tikai brīvdienās, jo darbadienās nav tādas iespējas. Vēl 11% respondentu minējuši citas atbildes, pārsvarā gadījumu norādot, ka dzīvo vieni.

Veiktā aptauja atklāj interesantu faktu. Lai gan procentuāli vīriešu un sieviešu atbildes uz visiem jautājumiem ir līdzīgas un lielas svārstības nav vērojamas, stiprā dzimuma pārstāvji, novērtējot laiku, ko tie nedalīti velta ģimenei, bijuši optimistiskāki. Četras vai vairāk stundas ģimenei ikdienā velta 39% vīriešu un 36% sieviešu, savukārt 2-3 stundas dienā – 34% vīriešu un 33% sieviešu.

Analizējot pētījuma datus pa vecuma grupām, redzams, ka visvairāk laika ģimenei velta Latvijas iedzīvotāji pensijas vecumā (60 līdz 74 gadi) un vismazāk – ekonomiski aktīvajā posmā no 30 līdz 39 gadiem, kā arī no 50 līdz 59 gadu vecumam, ko, iespējams, varētu skaidrot ar bērnu pieaugšanu un aiziešanu no ģimenes, lai uzsāktu patstāvīgu dzīvi.

Visvairāk laika ģimenei tipiskā nedēļā nedalīti velta Kurzemes iedzīvotāji, bet vismazāk – vidzemnieki.

Modes un dzīvesstila tirdzniecības centrs “Spice” aicina Latvijas iedzīvotājus ikdienā atrast vairāk laika kopā būšanai ar ģimeni un bērniem, turklāt pavadīt to jēgpilni. 23. martā no pulksten 11.00 līdz 15.00 “Spices” Lielajā ātrijā norisināsies 10. Ģimenes dienas “Pašam sava krājkasīte”, piedāvājot izglītojošu un izklaidējošu programmu ģimenēm ar bērniem. Eiropas Naudas nedēļas ietvaros “Spice” sadarbībā ar “Swedbank” sagatavojusi dažādas aktivitātes bērnu finanšu pratības veicināšanai, kas norisināsies plaukstošā pavasara un Lieldienu gaidās. Pasākuma programmā: “Swedbank Finanšu institūta” radītās bezmaksas Uzdevumu burtnīcas “Cīruļu ģimenes piedzīvojumi naudas pasaulē” atvēršana un iepazīšanās ar tās varoņiem, krājkasīšu darbnīca, mūžzaļo pūpola zaru darbnīca, zāles diedzēšanas stacija, putnu barotavu gatavošana, sporta aktivitātes un daudz kas cits.

Ģimenes dienu un “Spices” apmeklētājus priecēs Lielajā ātrijā izvietotās Lieldienu dekorācijas. Sekojot ilgtspējas principiem, zaķu un vāveru figūras tapušas, izmantojot Ziemassvētku rotājumus.

Foto: Roberts Blaubuks

* Iedzīvotāju aptauju pēc modes un dzīvesstila tirdzniecības centra “Spice” pasūtījuma veica pētījumu kompānija “Norstat”, aptaujājot vairāk nekā 1000 iedzīvotāju visā Latvijā šā gada martā.

TOP Komentāri

avatar