Rotāšanas mistērija Sēlpils “Boļānos” (VIDEO)

Dalies!

Sēlpils „Boļānos“ izskanējis desmitais pavasaris ar pakalnu skandināšanu, gavilēšanu un slaveno burdona dziedāšanu kopā ar saucējām un visiem dziesmu draugiem.

Desmit gadi ir mazpulku un mājas saimnieku kopīgi izveidotajai Ozolu takai, kura tika stādīta par godu Sēlpils 800-gadei un Latvijas deviņdesmitajai dzimšanas dienai.

Tika iestādīti 111 ozoliņi, kur katru no tiem joprojām grezno tautasdziesma. Šī aktivitāte ir atsauce uz sēlpilieša Pētera Blauberga devumu Krišjāņa Barona Dainu skapim. Katrā no viņa iesūtītajām  111  tautasdziesmām ir minēts ozols. Arvien pie katra ozoliņa tiek atjaunota tautasdziesmas. Pa šiem gadiem krietni izauguši ozoliņi un īpaši  to stādītāji.

Šogad paiet desmit gadi kopš durvis vēris  “Sēlpils lauku sētas dainu skapis”. Tas ir kā pagodinājums un apliecinājums tiem sēlpiliešiem, kas 19.gadsimtā Sēlpilī pierakstīja un Dainu Tēvam iesūtīja 3389 tautasdziesmas. “Sēlpils lauku sētas dainu skapis” tās atgriezis Sēlpilī, pieejamas ikvienam “Boļānos”.

Vienlaicīgi ar “Sēlpils lauku sētas dainu skapja” atvēršanu “Boļānos” aizsākās arī  Sēlpils pakalnu skandināšana.  Katru pavasari maijā Boļānu birzīs, vecajos ābeļdārzos, lejās un pakalnos ir iespēja sadziedāties, sasaukties, un pretī dziedāt kopā ar Tradicionālās dziedāšanas grupu “Saucējas”. Šogad tas notika jau 10.reizi.

Sarīkojuma laikā Ābeļu skolas mazpulcēni Zaļajai Ozolu takai pievienoja ozoliņu  Latvijas simtgadei.

VIDEO: Inga Nestere un Ģirts Spēlmanis

Lasi vēl

Dalies!

One thought on “Rotāšanas mistērija Sēlpils “Boļānos” (VIDEO)

 • 17. maijs, 2018 at 14:36
  Permalink

  Lai izdzīvotu šo mistēriju, katram jāpiedalās pašam!
  Dziedāšanas atskanēšana citos pakalnos…. Super!
  Paldies Maijai par centību un dziesmas prieku, jau desmito pavasarī savās mājās uzņemt ar vien vairāk un vairāk šī pasākuma dalībnieku!
  Paldies Ingai un Ģirtam par video!
  Lai aug uz kuplo Ābeļu mazpulka simtgades ozols, kur putniem uzmesties!

  Reply

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

4 + 3 =

Populāri

Runā

Jaunākais

Interesanti

Nejauši