Iedzīvotāju galvenie prieka avoti rudenī

Vairākumu priecīgākus dara aktīvi pavadīts laiks

Prieku rudenī cilvēki vislabprātāk gūst (60% gadījumu), dodoties garās pastaigās dabā – gar jūru, pa mežu vai dabas takām. Lielai daļai Latvijas iedzīvotāju prieku sagādā sēņošana un ogošana (51% respondentu). Trešdaļa aptaujāto (31%) vislabprātāk bauda rudeni ceļojot, turpretim teju 40% visvairāk prieka gūst no mierīgas laika pavadīšanas mājās, ieritinoties siltā segā un nesteidzīgi malkojot tēju, trešdaļa šajā laikā labprāt lasa grāmatas. Savukārt aptuveni trešdaļa aptaujāto rod prieku kultūras dzīves baudīšanā, piemēram, teātru un kino apmeklējumā.

Svarīga loma labsajūtas gūšanā ir arī uzturam – viena piektā daļa respondentu ēst gatavošanu dēvē par savu lielāko rudens prieka avotu. Turklāt Latvijas iedzīvotāji novērtē vietējās ražas sniegtās priekšrocības un uzskata, ka visvairāk enerģijas viņiem sniedz un laimes sajūtu veicina veselīgs un sezonai atbilstošs uzturs, kas papildināts ar kārtīgu gaļas ēdienu.

Sevis lutināšana – viens no rudens labsajūtas avotiem

70% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka daudz iespēju veselības uzlabošanas un aktīvās atpūtas iespēju ir Jūrmalas pilsētā. Visbiežāk cilvēki (43% gadījumu) dodas garās pastaigās gar jūru, bet vairāk nekā piektdaļa izvēlas pastaigas Ķemeru, Ragakāpas un citos dabas parkos, kā arī bauda aktīvu atpūtu akvaparkā vai izmanto Jūrmalas piedāvās plašās kūrortārstniecības un SPA iespējas. Puse Latvijas iedzīvotāju, lai sagādātu sev labsajūtu drēgnajā laikā, sapņo par veselības uzlabošanu kādā no Jūrmalas kūrortārstniecības iestādēm, un gandrīz tikpat daudz iedzīvotāju vēlētos lutināt sevi ar SPA procedūrām un masāžām.

 

Lasi vēl

TOP Komentāri

Komentē anonīmi vai Ienāc profilā, lai komentētu
avatar

Populāri

Runā

Jaunākais

Interesanti

Nejauši