Juridiskā komisija neatbalsta vadītāja tiesību atņemšanu par atļautā ātruma pārsniegšanu no 31 līdz 40 km stundā

Saeimas Juridiskā komisija trešdien, 13.decembrī, pirms otrā lasījuma Saeimā skatot grozījumus Ceļu satiksmes likumā, noraidīja priekšlikumus, kas par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu no 31 līdz 40 kilometriem stundā paredzēja iespēju piemērot transportlīdzekļu vadīšanas tiesību izmantošanas aizliegumu uz laiku.

“Ceļu satiksmes drošība ir ļoti būtiska, un tās stiprināšanai ir jāpieņem racionāli un faktos balstīti lēmumi. Pašlaik nav pārliecinošas informācijas, kas apstiprinātu, ka, piemērojot tiesību atņemšanu par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu no 31 kilometra stundā, panāksim vēlamo rezultātu,” pauž komisijas priekšsēdētājs Andrejs Judins, aicinot izvērtēt iespēju jautājumu risināt ar pārkāpumu uzskaites punktu sistēmas pilnveidi.

Šobrīd spēkā esošā likuma redakcija noteic, ka transportlīdzekļu vadīšanas tiesību izmantošanas aizliegumu piemēro transportlīdzekļu vadītājiem, kuri atļauto braukšanas ātrumu pārsniedz par vairāk nekā 51 kilometru stundā.

Tāpat deputātu atbalstu neguva priekšlikums par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu no sešiem līdz 10 kilometriem stundā transportlīdzekļa vadītājam piemērot naudas sodu.

Deputāti atbalstīja ierosinājumu, kas paredz nekavējoties informēt transportlīdzekļa īpašnieku, ja tiks fiksēts, ka ceļu satiksmē piedalās transports, kuram noteiktajā termiņā nav veikta valsts tehniskā apskate vai nav veikta civiltiesiskās atbildības obligātā apdrošināšana (OCTA). Iecerēts, ka sodu par šādu pārkāpumu piemēros vienu reizi 24 stundu laikā.

Komisija atbalstījusi ierosinājumu, ka transportlīdzekļa vadītāja dokumentiem līdzi būs jābūt ne vien mehānisko transportlīdzekļu vadītājiem, bet arī velosipēdu un elektroskrejriteņu vadītājiem.

Ar grozījumiem iecerēts palielināt sodus par rupjiem atļautā braukšanas ātruma pārkāpumiem, proti, pārsniedzot ātrumu par vairāk nekā 60 kilometriem stundā.

Juridiskā komisija turpinās darbu pie likumprojekta izskatīšanas otrajā lasījumā. Lai tas stātos spēkā, grozījumi trīs lasījumos jāatbalsta gan atbildīgajai komisijai, gan Saeimai.

Attēls: ilustratīvs (pexels.com)

TOP Komentāri

avatar