Vai šogad Ziemassvētkos gaidāms sals?

Viens no gada izskaņas aktuālākajiem sarunu tematiem Latvijas iedzīvotājiem, protams, ka ir sniega prognozes, vai Ziemassvētki iepriecinās ar baltu sniega segu un brangu salu? Betsafe bukmeikeru prognozes liecina, ka šogad maz ticams, ka svētku brīvdienās varam gaidīt salu.

Pēdējo gadu laikā Latvijas klimats ir bijis ļoti mainīgs – karsta vasara iestājas jau pavasara vidū, bet sniegaina un auksta ziema – vien sezonas nogalē ap februāri. Šogad pirmais sals Latvijas iedzīvotājus pārsteidza neilgi pirms Valsts svētkiem – pēdējā nedēļas nogalē, pirms 18. novembra, Rīgā bija silts laiks ar vasarīgi siltu vēju, termometra stabiņam pārsniedzot pat desmit grādu atzīmi. Taču jau pēc pāris dienām, augstajai gaisa masai ieplūstot, laiks ārā kļuva drēgns un sagaidījām pirmo sniegu.

Pirms gada Rīgā vidējā gaisa temperatūra decembrī bija -4,1°C, savukārt zemākā fiksētā temperatūra bija -16,8°C, turpretim maksimālā temperatūra sasniedza +6,5°C. 2020. gads bija salīdzinoši silts, jo vidējā temperatūra Latvijas galvaspilsētā bija +0,4°C, zemākajai temperatūrai esot tikai -4,7°C, bet augstākā fiksētā temperatūra bija +6,7°C. Vēl lielāka amplitūda bija 2019. gada decembrī, kad nebija zemāk par -3°C, bet vissiltākajā dienā bija +10,7°C.

Visu laiku zemākā temperatūra Latvijā tika fiksēta 1978. gadā, kad termometra stabiņš decembrī noslīdēja līdz -31,9°C, bet 1976. gadā vidējā temperatūra decembrī bija -11,5°C, kas ir visu laiku zemākā. Pati siltākā decembra diena bija 2015. gadā, kad gaiss iesila līdz +11,8°C, bet 2006. gada decembris ar vidējo temperatūru +4,3°C bijis pats siltākais.

“Šogad esam piedzīvojuši pamatīgu karstuma vilni, tāpēc arī nebūtu pārsteigums, ja mūs piemeklētu arī kāds aukstuma vilnis. Prognozējam, ka zemākā iespējamā temperatūra līdz Ziemassvētkiem būs -17,5°C iespējamību, savukārt vairāk ticama ir robežlīnija augstākajai temperatūrai ir +7,5°C tiek vērtēta ar 54% iespējamību. Visticamāk, ka šogad Ziemassvētkos Latvijas iedzīvotāji izpaliks bez stipriem saliem un baltas sniega kārtas,” skaidro Betsafe pārstāve.

Attēls: publicitātes

TOP Komentāri

avatar