Pētījums: vecāki visvairāk kritizē skolas par nepietiekamu caurviju prasmju attīstīšanu

Gandrīz trešdaļa jeb 28% vecāku Latvijā atzīst, ka ir ļoti apmierināti ar skolu, kuru apmeklē viņu bērns, taču vienlaikus vecāki norāda uz vairākiem aspektiem, kuri, viņuprāt, nav atbilstošā līmenī, liecina “Tele2” pētījums. Vairāk nekā puse jeb 54% vecāku uzskata, ka skolas galvenais uzdevums ir sagatavot skolēnu tālākai dzīvei un attīstīt skolēnu caurviju prasmes, piemēram, kritiskā domāšana, lēmumu pieņemšana, sadarbība, pašiniciatīva, jaunrade. Taču tieši šis aspekts saņem arī lielāko vecāku kritiku – visvairāk vecāki (37%) skolas kritizē par to, ka tās nevelta pietiekami lielu uzmanību caurviju prasmēm. Tieši dažādas caurviju prasmes vecāki arī norāda kā to, ko visvairāk sagaida, ka viņu bērns būs apguvis pēc skolas absolvēšanas.

Šodien, 21. martā, plkst. 14.30 norisināsies pētījuma “Vecāku skolu izvēles kritēriji un gaidas” prezentācija un diskusija “Skola, kādu (iz)vēlamies”, kurā izglītības eksperti, politiķi, uzņēmēji un vecāki diskutēs par to, kāda ir ideālā skola. Pasākuma tiešraidi aicinām skatīties “Tele2” “Facebook” lapā.

Pasākuma programmā Izglītības un zinātnes ministres Andas Čakšas uzruna un pētījuma “Vecāku skolu izvēles kritēriji un gaidas” prezentēšana, kuru veiks Čē Čē Čempionāts” vadītājs Agris Rencis. Diskusijā piedalīsies Izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša, EMU:Skola izveidotājs Jānis Erts, organizācijas Mammamuntetiem.lv vadītāja Inga Akmentiņa-Smildziņa, “Tele2” valdes priekšsēdētājs Valdis Vancovičs, “SEB bankas” valdes loceklis Arnis Škapars, Ogres izglītības pārvaldes vadītājs Igors Grigorjevs. Pasākumu moderēs Kristīne Virsnīte.

Mediju, izglītības jomas un jauniešu organizācijas pārstāvjus pasākuma apmeklējumam klātienē lūdzam, zvanot pa tālruni 26119044 (Elizabete Sēle) vai rakstot elizabete.sele@mmacomms.lv. Pasākums notiks “Tele2” birojā, Dēļu ielā 5, Rīgā.

Pētījums “Vecāku skolu izvēles kritēriji un gaidas” veikts Eiropā lielākā skolu klašu saliedēšanas festivāla “Čē Čē Čempionāts” (iepriekš pazīstams kā “Zelta Zivtiņas Čempionāts”) 18. sezonas atklāšanas ietvaros. “Čē Čē Čempionāts” rīko “Tele2” un tā ir Latvijā ilgstošākā izglītības iniciatīva, kas būtiski veicina nākotnes sabiedrības prasmju attīstību un Latvijas ekonomikas izaugsmi, jo tajā skolēni aizraujošos uzdevumos pārbauda ne tikai savas klases saliedētību un komandas spēku, bet katrs arī attīsta power skills jeb caurviju prasmes, kas jauniešiem būs svarīgas gan profesionālajās gaitās, gan personīgajā dzīvē. Šogad “Čē Čē Čempionāts” pulcēs ap 30 000 skolēnu no visas Latvijas. Čempionāts ir paredzēts klašu komandām no 6. līdz 12. klasei, un sacensības notiek trīs posmos – Pieteikšanās, Pusfināls un Fināls.

“Tele2” veica aptauju sadarbībā ar “Norstat” 2024. gada februārī un tajā piedalījās 500 vecāki (viens vai vairāk bērni) 25-65 gadu vecumā.

Foto: publicitātes

TOP Komentāri

avatar