Ukrainā no Rīgas piegādāta medikamentu krava dzemdību palīdzības sniegšanai

Sadarbojoties Rīgas Dzemdību nama un Centrālās laboratorijas kolektīviem, Ukrainai piegādāta apjomīga krava ar medikamentiem un medicīnas precēm dzemdību palīdzības sniegšanai. 

Kravas vērtība – aptuveni 40 000 eiro. Sūtījuma saturs tika saskaņots ar Ukrainas mediķiem un nogādāts Ukrainā kopā ar starptautiskā Rotari kluba ziedotajiem medikamentiem. Ukrainas dzemdību nodaļās patlaban katastrofāli pietrūkst gan pretsāpju un anestēzijas medikamentu, gan vienreizlietojamo halātu u.c. preču. Medikamenti pamatā paredzēti ārstiem, kuri patvertnēs un pagrabos palīdz dzimt bērniņiem.

Kastes ar medikamentiem tika marķētas, lai brīvprātīgajiem, kas iesaistās preču transportēšanā, nepārprotami būtu skaidrs, ka saturs paredzēts dzemdību palīdzības iestādēm. Mašīnā, kurā veda medikamentus, tika uzturēta medikamentu pārvadāšanai atbilstoša temperatūra.

Idejas iniciatore un organizatore bija SIA “Rīgas Dzemdību nams” bet finansiālā atbalsta organizatore –  SIA “Centrālā laboratorija”. Atbalstu koordinēšanā sniedza Rīgas domes Labklājības departaments un biedrība “PINS”.

Foto: ilustratīva nozīme (unsplash.com).

TOP Komentāri

avatar