Spāņu Omlete – Tortilla de Patatas

Atskatoties uz pagājušajā nedēļas nogalē aizvadītajām Olu dienas svinībām Latvijā un pasaulē, septiņi pašmāju garšas eksperti – vadošie šefpavāri Mārtiņš Rītiņš, Mārtiņš Sirmais un Ēriks Dreibants, kā arī fitnesa trenere Zanda Zariņa-Rešetina, kulinārijas lietpratējas Anna Panna (Birmane) un Signe Meirāne un jaunais pavārmākslas entuziasts Ralfs no “Ralfs Gatavo” – iesaka oriģinālas, gardas un tajā pašā laikā arī vienkārši pagatavojamas saldo un sāļo olu ēdienu receptes katrai nedēļas dienai, ko dažādās variācijās baudīt ne tikai Lieldienās, bet visu cauru gadu.

Iesaka šefpavārs Mārtiņš Rītiņš

Spāņu Omlete – Tortilla de Patatas

Sastāvdaļas:

500g nomizotu kartupeļu
2 nomizotu balto spāņu sīpolu
150ml olīveļļas
6 lauku vistas olas

Pagatavošana:

1. Pārgriež kartupeļus uz pusēm, sagriež biezās šķēlēs. Sīpolus sagriež ripiņās.

2. Lielā pannā ielej olīveļļu, uzkarsē, pievieno tai sīpolus un viegli sautē 2-3 minūtes. Pievieno kartupeļus, cep 15 minūtes, laiku pa laikam maisot, līdz kartupeļi mīksti.

3. Bļodā iesit olas. Kartupeļus un sīpolus  izceļ no pannas un iemaisa olā. Pievieno sāli pēc garšas un ļauj visai masai atdzist 15 minūtes.

4. Olu-kartupeļu masu liek  mazākā pannā un turpina cept uz lēnas uguns, izmantojot lāpstiņu, lai omlete veidotos viendabīga.

5. Pēc 3-4 minūtēm uz pannas liek palielāku plakanu šķīvi un apgriež omleti otrādi, to ieslidinot atpakaļ pannā un apcepot vēl pāris minūtes no otras puses.

6. Gatavo omleti liek uz šķīvja un pirms pasniegšanas mazliet atdzesē.

Foto: publicitātes

TOP Komentāri

avatar