Lai mazinātu riskus, COVID-19 analīzes bērnudārzu darbiniekiem un tālbraucējiem veiks arī bez simptomiem

Lai ierobežotu COVID-19 izplatību un mazinātu epidemioloģiskās drošības riskus, ar darba devēja norīkojumu COVID-19 analīzes veiks arī pirmsskolas izglītības iestāžu darbiniekiem un starptautisku transporta pārvadājumu pakalpojumu sniedzējiem arī bez saslimšanas simptomiem. 

Šāds lēmums pieņemts, lai pēc iespējas mazinātu inficēšanās riskus, ņemot vērā, ka pirmsskolu izglītības iestāžu darbinieki strādā ar bērniem, savukārt starptautisku transporta pārvadājumu pakalpojumu sniedzēju darbinieki regulāri dodas uz ārvalstīm. 

Jau līdz šim, ja šīm personām bija saslimšanas simptomi, ģimenes ārsts varēja viņus nosūtīt uz COVID-19 analīzēm. Tagad arī darba devējs varēs norīkot uz analīzēm gadījumos, ja izlems par analīžu nepieciešamību pat, ja personai saslimšanas simptomu nebūs. Darba devējs, piemēram, konkrētās pirmsskolas izglītības iestādes vadītājs, sagatavos personu sarakstu un iesniegs Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam, kas tālāk organizēs analīžu veikšanu. 

Vienlaikus ikvienu personu, kurai ir saslimšanas simptomi (paaugstināta ķermeņa temperatūra, klepus, kakla sāpes, apgrūtināta elpošana), lūdzam sazināties ar savu ģimenes ārstu, kurš nosūtīs uz COVID-19 analīzēm. Pēc nosūtījuma uz izmeklējumu saņemšanas 12 darba stundu laikā laboratorija piezvanīs pacientam un vienosies par laiku un vietu, kur analīzes nodot. Ja ģimenes ārsts izvērtēs, ka pacients pats nevar doties uz analīžu nodošanas punktu, analīzes veiks pie pacienta mājas.

Tāpat ģimenes ārsti uz COVID-19 analīzēm var nosūtīt visas personas, kurām ir pneimonijas klīniskās pazīmes. Savukārt, lai, pievērstu īpašu uzmanību pacientiem ar hroniskām saslimšanām (cukura diabēts, hroniskas elpceļu slimības, sirds asinsvadu slimības, onkoloģiskas slimības utml.), ģimenes ārsts var nosūtīt uz analīzēm šos pacientus arī bez COVID-19 slimības pazīmēm. Uz pārbaudēm bez slimības pazīmēm var nosūtīt arī pacientus, kuri saņem orgānu aizstājējterapiju, tos, kuriem ir imūndeficīts un personas, kam paredzēta operatīva ārstēšana, piemēram, pirms operācijas. 

Informāciju sagatavoja:  Anna Strapcāne VM Preses sekretāre

TOP Komentāri

avatar