Jūnijā Rīgā norisināsies starptautisks psihiatru kongress “Zināšanas un cilvēcība psihiatrijā”

2024. gada 6. un 7. jūnijā Rīgā norisināsies 34. starptautiskais Ziemeļvalstu psihiatru asociācijas kongress, kura tēma ir “Zināšanas un cilvēcība psihiatrijā”. Kongresā starptautiski atzīti psihiatrijas speciālisti runās par psihiatrijas aktualitātēm, apskatot sociālo psihiatriju un izpratni par psihiatra lomu, kā arī psihiatrijas pagātni un nākotni, pieminot arī tādas svarīgas tēmas kā pašnāvība, trauksme un depresija no bioloģiskā un klīniskā viedokļa, kā arī jaunākās metodes, piemēram, neiromodulāciju.

Ziemeļvalstu psihiatru asociācijas kongress katru trešo gadu tiek organizēts kādā no Ziemeļeiropas vai Baltijas valstīm un šogad ir pirmais gads, kad Latvijas Psihiatru asociācija Ziemeļvalstu psihiatrijas kongresu rīko Rīgā. 

Latvijas psihiatru asociācijas prezidents Māris Taube: “Ir liels gods un izaicinājums Latvijā organizēt šādu nozīmīgu konferenci, iet vienā solī ar Ziemeļvalstu un Baltijas kolēģiem, tiekties pēc līdzīga ārstēšanas un humānas attieksmes līmeņa psihiatrijā, būt kopā un risināt aktuālas problēmas. Lai mums izdodas vēl labāk palīdzēt cilvēkiem ar psihiskās veselības problēmām!”.

Kongresa laikā starptautiski atzīti psihiatrijas eksperti runās par tādām tēmām kā:

 • Medicīnas un psihiatrijas nākotne; 
 • Norvēģijas simpozijs: kas jādara psihiatriem? kā mēs veidojam savu lomu ārstniecības komandā? Pieredze no Norvēģijas, Zviedrijas un Somijas;
 • Lietuvas simpozijs: Kas slēpjas aiz “es esmu tik noguris”? Noguruma noteikšana un mērīšana;
 • Somijas simpozijs: neiromodulācijas terapijas;
 • Islandes simpozijs: ADHD medikamentu izrakstīšanas pieaugums Islandē: psihotisku epizožu, ļaunprātīgas izmantošanas un antipsihotisko līdzekļu izrakstīšanas risks;
 • Igaunijas simpozijs: Dažādas pieejas šizofrēnijas ārstēšanai;
 • Latvijas simpozijs: Žoga nojaukšana psihiatrijā – kas tālāk?;
 • Zviedrijas simpozijs: pašnāvību pētījumi;
 • Dānijas simpozijs: Psihiatrijas nākotne Dānijā – desmit gadu perspektīva;
 • Jaunākais par trauksmes traucējumiem — epidemioloģija, taksonomija, etioloģija un ārstēšana;
 • Kas nepieciešams, lai kļūtu par psihiatru? Psihiatru medicīniskās izglītības turpināšana – pieredze no Norvēģijas, Latvijas un Lietuvas;
 • Duālie traucējumi un to ietekme uz atveseļošanos pacientiem ar šizofrēniju;
 • Aktuālākās ziņas no Nordic Journal of Psychiatry;
 • Psihiskā veselība perimenopauzes periodā;
 • Galvenais izaicinājums depresijas ārstēšanā: kā atgriezt dzīvesprieku; un citi. 

Viena no Latvijas simpozija prezentētājām būs Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centra Izglītības un pētniecības daļas vadītāja, psihiatre Liene Sīle, kura runās par izmaiņām Latvijas psihiskās veselības aprūpes sistēmā: “Katru dienu strādājot veselības aprūpes nozarē ne tikai klīnisku, bet arī administratīvu darbu ir radusies izpratne, ka, pakalpojuma kvalitātei, pieejamībai un arī atbilstībai zinātnes sasniegumiem, ārsta loma ir tikai viena no daudziem iesaistītajiem mehānismiem. Veselības aprūpi veido gan politiski procesi, gan arī sabiedrības socālie-ekonimiskais stāvoklis un kopējā veselībpratība. Šis ir gadsimts, kad beidzot psihiatrija ir kļuvusi par prioritāti un ne tikai mūsu valstī, bet arī citās attīstītās valstīs – mums ir daudz kopīga nozares attīstības ceļā, varam viens no otra mācīties un sadarboties. Pēdējos trīs gadus Ziemeļvalstu Psihiatru asociācija man ir viena no intensīvākajām “brīvā laika nodarbēm” un esmu pateicīga par iespēju būt kopā ar izciliem profesionāļiem psihiatrijā no Skandināvijas un Baltijas valstīm – mums ir daudz vairāk kopīga kā varam iedomāties. ”

34. Ziemeļvalstu psihiatrijas kongresa “Zināšanas un cilvēcība psihiatrijā” informatīvais atbalstītājs ir Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centrs, kurš šogad atzīmē savu 200 dibināšanas gadadienu. 

Plašāka informācija par Kongresa programmu un runātājiem, kā arī pieteikšanās:  https://www.ncp2024.lv/

Foto: publicitātes

TOP Komentāri

avatar