Jaunākās tendences tehnoloģiju jomā – savienojamība, mākslīgais intelekts un rūpes par iedzīvotāju veselību

Šonedēļ Barselonā norisinājās viena no pasaulē lielākajām mobilo tehnoloģiju izstādēm MWC 2023, nedēļas garumā piesaistot vairāk nekā 60 000 apmeklētāju un vienuviet pulcējot dalībniekus no teju 170 valstīm. Izstādes ietvaros tika izceltas aktuālākās tendences, kurām tuvākajā nākotnē tiks pievērsta īpaša uzmanība un kuras ietekmēs ikdienas tehnoloģiju attīstību. Savā redzējumā par to, kādas tehnoloģiju tendences dominēs patērētāju viedierīcēs turpmāko gadu laikā, dalās tehnoloģiju eksperts Mikus Tillers.

Savienojamība kļūst par prioritāti

Ikdienas steidzīgajā ritmā mēs izmantojam tik plašu viedierīču klāstu, ka to savienošana un datu pārvietošana no vienas ierīces uz otru nenoliedzami kļūst par vienu no galvenajām prioritātēm tehnoloģiju jomā. Iespēja vienlaikus strādāt gan klēpjdatorā, gan planšetdatorā un abos ekrānos pārlūkot failus no viedtālruņa drīz kļūs par pamatprasību lielākajai daļai ierīču.

Huawei produktu apmācību vadītājs Mikus Tillers norāda, ka savienojamības princips attiecas uz plašu ierīču klāstu, tostarp viedpulksteņiem. “Šogad Huawei izstādē prezentēja jaunu viedpulksteni, kura korpusā ir paslēpts bezvadu austiņu turētājs. Tādējādi austiņas tiek savienotas ne tikai ar viedpulksteni vai tālruni, bet arī divu līdz šim atsevišķi izmantotu ierīču korpusiem,” skaidro eksperts, kā piemēru minot viedpulksteņus Huawei Watch Buds un Huawei Watch GT Cyber, kurus izstādes apmeklētāji savām acīm varēja aplūkot klātienē.

Mākslīgais intelekts ir neatņemama mūsdienu tehnoloģiju sastāvdaļa

Jau šobrīd gandrīz visās jaunākajās tehnoloģiju ierīcēs ir iekļautas dažādas mākslīgā intelekta iespējas, un šī tendence nākotnē tikai turpinās pieaugt. Papildus tam, ka mākslīgais intelekts jau tagad palīdz mums uzņemt augstākas kvalitātes attēlus vai videoklipus un pēc tam tos profesionāli apstrādāt, tas arīdzan analizē mūsu ierīču lietošanas paradumus un, pamatojoties uz tiem, sniedz personalizētus ieteikumus. Piemēram, par ieteicamo materiālu apstrādes metodi vai veidiem, kā uzlabot fizisko aktivitāšu paradumus un miega režīmu.

Kā vienu no aizraujošākajiem izstādes elementiem M. Tillers min Huawei viedās brilles, kas balstītas uz mākslīgo intelektu un kuru prototips sniedz iespēju straumēt dažāda veida saturu, piemēram, video, filmas vai attēlus, citiem neredzot briļļu valkātāja ekrānu. Uzmanību izstādē piesaistīja arī dažādās viedierīcēs iestrādātās kameras funkcijas, kas, pateicoties mākslīgajam intelektam, piedāvāja iespēju izmantot “skaistuma filtrus” videozvana laikā vai radīt iespaidu, ka runātāja acis vēro kameru, lai gan patiesībā tās lasa tekstu uz ekrāna. 

Veselība joprojām ir viedierīču uzmanības centrā

Nenoliedzami pēdējo gadu laikā veselībai tiek pievērsta pastiprināta uzmanība it visās nozarēs, tādēļ izstādē tika prezentētas arī daudzas jaunas viedierīces, kas veicina patērētāju veselības uzlabošanu. Lielu interesi izraisīja, piemēram, viedpulkstenis Huawei Watch D ar inovatīvām asinsspiediena mērīšanas iespējām un modernais pulkstenis Huawei GT3 Pro, kas tehnoloģiju pasaulē atzinību izpelnījies, pateicoties izturīgam materiālam un daudzpusīgai funkcionalitātei.

“Arī šajā jomā liela nozīme būs savienojamībai un tās pieaugošajai lomai mūsu ikdienā. Nākotnes viedierīces arvien biežāk tiks savienotas ar dažādām treniņu ierīcēm, piemēram, velosipēdiem vai pat skrejceliņu trenažieriem, lai informācija par aktivitāšu rezultātiem tiktu nekavējoties pārnesta uz lietotāja ierīci. Tādējādi šo informāciju vēlāk var analizēt, lai vajadzības gadījumā uzlabotu sniegumu vai pat mainītu treniņu plānu un izvirzītu jaunus sasniedzamos mērķus,” skaidro Mikus Tillers, norādot, ka šāda veida informācijas savienojamību galvenokārt nodrošina NFC jeb tuvā lauka komunikācija, ko daudzi izstrādātāji jau tagad ievieš savā sporta inventārā.

Īpaša uzmanība nākotnē tiks pievērsta arī tam, kā tehnoloģijas mums var palīdzēt ne tikai vairāk kustēties, bet arī veselīgāk ēst. Piemēram, drīzumā patērētājiem tiks piedāvāts daudz ērtāks veids, kā sastādīt savu ēdienkarti, pateicoties iespējai skenēt dažādus pārtikas produktu svītrkodus. Tādējādi cilvēki, kas seko līdzi konkrētam diētas plānam, varēs precīzāk uzskaitīt ikdienā uzņemto ēdienu uzturvērtību.

Tehnoloģiju eksperts norāda, ka izstādē bija arī daudz citu aizraujošu atklājumu, sākot no jaunām skārienjutīgo planšetdatoru funkcijām un tiem pievienotajiem irbuļiem un beidzot ar rūteriem, kas ir pat trīs reizes ātrāki par optisko kabeli, jaudīgiem skaļruņiem un lietotnēm ar 3D attēlu veidošanas iespējām.

Attēls: publicitātes

TOP Komentāri

avatar