Izplatītāko mītu par 5G skaidrojums

Cilvēki jau izsenis ar skepsi un aizdomām ir uzlūkojuši jauno un nezināmo, tas attiecas arī uz tehnoloģijām. Arī šobrīd, pasaulē ienākot 5G un mākslīgajam intelektam, apkārt virmo aizvien vairāk mītu un puspatiesību, kas raisa vēl lielāku neizpratni sabiedrībā, tā vietā, lai palīdzētu šīs inovācijas izprast. Huawei korporatīvās komunikācijas viceprezidents Glens Šloss skaidro publiskajā telpā visbiežāk izskanējušos mītus par 5G kvalitāti un drošību.

Huawei 5G tehnoloģija ir radīta Ķīnā, tāpēc tā nav droša

Tā kā Huawei ir globāls uzņēmums, kas darbojas 170 valstīs, svarīgi ir uzsvērt, ka 5G tehnoloģiju ir izstrādājuši pētnieki no visas pasaules – Eiropas, Kanādas, Āzijas un, jā, arī no Ķīnas. Lai padarītu 5G drošāku par iepriekšējiem risinājumiem, pētniecībai un attīstībai tika veltīti 10 gadi, kā arī ieguldīti lieli finanšu līdzekļi. Tā, piemēram, 2018. gadā uzņēmums pētniecībā un attīstībā investēja 14,3 miljardus ASV dolāru. Tas ir daudz vairāk, nekā togad iztērēja Apple, Intel vai Cisco, tas ir arī par 30% vairāk nekā pētniecībai un attīstībai atvēlēja Ericsson un Nokia.

Izzudīs robeža starp pamattīklu un pārējiem tīkla elementiem

Tiek uzskatīts, ka līdz ar 5G ieviešanu zudīs robeža starp pamattīkla jeb kodola (Core) un pārējiem (non-core) tīkla elementiem. Patiesībā 5G tīklā šie elementi joprojām būs nošķirti, taču pats tīkls kļūs 100 reizes ātrāks nekā 4G. Bāzes stacijas darbojas ārpus pamattīkla tā sauktajā radio piekļuves tīklā (Radio Access Network – RAN). Huawei bāzes stacijas uztvers viedtālruņu, planšetdatoru un citu ierīču radītos radio signālus, nosūtot tos uz pamattīklu. Tradicionālā drošības prakse RAN tīklu nodala no galvenā pamattīkla, kura uzdevums ir šifrēt datus, autentificēt lietotājus un virzīt datu plūsmu. RAN, savukārt, tikai pārsūta datus, taču nevar nolasīt informāciju par lietotāju. Ir taisnība, ka, lai radītu lielāku ātrumu un mazinātu kavēšanās laiku, 5G tuvina skaitļošanas resursus tuvāk tīklam. Tomēr pamattīkla resursi būs šķirti no RAN, un uz tiem attieksies visi pamattīkla stingrie drošības protokoli. Šī prakse tikusi piekopta jau 4G tīklā, tā tiks saglabāta arī 5G.

Huawei varēs piekļūt 5G tīkla datiem

Pastāv viedoklis, ka gadījumā, ja nepastāvēs robežas starp pamattīklu un pārējiem elementiem, Huawei būs pieeja pilnīgi visiem tīkla datiem. Taču realitātē Huawei izgatavo tikai aprīkojumu, kas ļauj tīklam darboties, līdz ar to Ķīnas uzņēmumam nav iespējas redzēt datus, bet pat, ja būtu – kompānija tāpat tos nespēs izlasīt, jo tie tiek šifrēti. 5G var nosaukt par neieņemamu cietoksni, telekomunikāciju “Fort Knox”, jo visi tīklā pieejamie dati tiek šifrēti. Ikviena lietotāja identitāte un atrašanās vieta tiek aizsargāta jau no brīža, kad tiek veidots mobilais savienojums. Kvantu datoram būtu nepieciešami miljons gadu, lai šo sistēmu uzlauztu.

“Ir normāli just bažas, saskaroties ar jaunākajām tehnoloģijām, taču nevajadzētu pārspīlēt – ir jāmēģina izprast to būtību. Katra nākamā tehnoloģijas paaudze ir drošāka par iepriekšējo. Neļausim bailēm noteikt mūsu attieksmi pret ko tādu, kas varētu padarīt pasauli labāku. 5G būs īpaši ātrs un mainīs veidu, kā mēs mijiedarbojamies ar tehnoloģijām. Tas ir globāls, tas ir uzticams, un tas ir drošāks kā jebkad,” savās domās dalās G. Šloss.

Foto: publicitātes

7

TOP Komentāri

avatar
7 Komentāra topiki
0 Raksta atbildes
0 Sekotāji
 
Vislielākā reakcija
Karstākais komentāru topiks
6 Komentāru autori
СергейДмитрийДмитрийВикторАлександр Nesenie komentāru autori
jaunākie vecākie vispopulārākie
lauķis
Viesis
lauķis

Čaina uzbrūk! Jāizpērk sejas maskas pret Konora vīrusu un folijcepures pret nāves starojumu!

Александр
Viesis
Александр

Скачать бесплатно и без регистрации книгу «Как я выучил английский язык»

В книге подробно разобраны различные способы изучения иностранных языков. Рассмотрены работающие и не работающие методы и приведены реальные способы изучения языка, которые дают 100% результат.

Книга позволит вам сэкономить вам время и деньги и не попасться на удочку недобросовестных авторов различных курсов и выбрать только те, которые будут вам полезны.

Ссылка для скачивания: https://famcircle.ru/english/how-to-learn-english.pdf

Виктор
Viesis
Виктор

Приветствую!
Вам необходимы новые клиенты?
Привлекаем клиентов в Ваш бизнес, с помощью рассылки в формы обратной связи.

Несколько плюсов сотрудничества с нами:

– Приятные цены – нам выгодно, чтобы заказчик получал прибыль, значительно превышающую стоимость рассылки и заказывал снова

– Все максимально прозрачно:
Предоставим скриншоты из софта, с подробными отчетами о результатах рассылки, подтверждающие выполнение обязательств с нашей стороны.

– В отличии от большинства наших конкурентов, оплата ТОЛЬКО за УСПЕШНО доставленные сообщения.

Заинтересовало?
Свяжитесь с нами в течении суток и в качестве бонуса, получите бесплатное составление оффера для Вашей рассылки!
Наш E-mail: nenbupojar1977@mail.ru

P.S. Извините за беспокойство, если мы с Вами уже сотрудничаем.

Дмитрий
Viesis
Дмитрий

Предоставляем выход на прямого производителя мед.масок в Китае. Цена 22р/шт (3 слоя), при крупном опте цена еще ниже. В цену входит доставка Мин.партия 50 тыс. На рынке не первый год, есть что показать, реальному клиенту предоставим гарантии. Условия: – Пишите интересующий Вас объем и Ваш контакт, для обратной связи. – Подтверждаете платежеспособность (видео денег либо скриншот счета), после чего предоставляем гарантии с Нашей стороны. – 30% предоплата на счет фабрики, 70% по факту пошива. – Пошив+доставка в течении 10-15 дней. Предоставим видео с фабрики, с Вашим именем и заказом. Работаем только с прямыми покупателями либо с людьми, которые предоставляют их… Lasīt tālāk »

Дмитрий
Viesis
Дмитрий

Здравствуйте!
Вас интересуют новые клиенты?
Привлекаем клиентов в Ваш бизнес, с помощью рассылки в формы обратной связи.

Несколько преимуществ работы с нами:

– Приятные цены – нам выгодно, чтобы клиент получал прибыль, значительно превышающую стоимость рассылки и обращался повторно

– Все максимально прозрачно:
Предоставим скриншоты из софта, с подробными отчетами о результатах рассылки, подтверждающие выполнение обязательств с нашей стороны.

– В отличии от большинства наших конкурентов, оплата ТОЛЬКО за УСПЕШНО доставленные сообщения.

Заинтересовало?
Свяжитесь с нами в течении суток и в качестве бонуса, получите бесплатное составление оффера для Вашей рассылки!
Наш E-mail: nenbupojar1977@mail.ru

P.S. Извините за беспокойство, если мы с Вами уже сотрудничаем.

Дмитрий
Viesis
Дмитрий

Предоставляем выход на прямого производителя мед.масок в Китае. Цена 22-25р/шт (в зависимости от объема), 3 слоя. В цену входит доставка Мин.партия 5 тыс. Компания на рынке не первый год, есть что показать, реальному клиенту предоставим гарантии. Условия: – Пишите интересующий Вас объем и Ваш контакт, для обратной связи. – Подтверждаете платежеспособность (видео денег либо скриншот счета), после чего предоставляем гарантии с Нашей стороны. – Договор, 30% предоплата, 70% по факту пошива. – Пошив+доставка в течении 10-15 дней с момента предоплаты. Предоставим видео с фабрики, с Вашим именем и заказом. Работаем только с прямыми покупателями либо с людьми, которые предоставляют их… Lasīt tālāk »

Сергей
Viesis
Сергей

Представьте, что Ваше коммерческое предложение отправлено в формы обратной связи миллиона сайтов. Как считаете, сколько заявок Вы получите? Представьте, что даже всего 1% обратили внимание на Ваше предложение, это 10 000 человек. Даже если 1% из них целевые, это 100 потенциальных клиентов, которые хотят заказать Ваш продукт/услугу. Но все зависит от Вашего направления. Например, вряд-ли предпринимателю из Санкт-Петербурга будет интересна доставка пиццы в Сочи. Но если Вашу услугу можно заказать онлайн или у Вас B2B направление (любые услуги или продукт, целевая аудитория которых другие компании/предприниматели), то такая реклама идеально для Вас подойдет. Например, Вы фрилансер, маркетолог, юрист, у Вас интернет-магазин,… Lasīt tālāk »