Pie Arēnas Rīga protestē pret dzīvnieku cirku

Pie Arēnas Rīga pulcējās apmēram 50 cilvēki, miermīlīgā protesta akcijā paužot nosodījumu dzīvnieku pakļaušanai dresūrai un nebrīvei izklaides nolūkā. Brāļu Zapašniju dzīvnieku cirka izrādes apmeklētāji un garāmgājēji tika informēti par dzīvnieku labturības problēmām cirkā, atskaņojot audio ierakstus un piedāvājot informatīvas skrejlapas.

Piketa dalībnieki ar plakātiem “Cietums”,  “Negribu būt cirka vergs”, “Mēs esam par cirku, bet bez dzīvniekiem” u.c. norādīja uz dzīvnieku cirka pastāvēšanas problēmu Latvijā. Organizācijas pārstāvji uzskata, ka dzīvnieku cirks ir barbariska izklaides forma, kas veicina neētisku un nedraudzīgu attieksmi pret dzīvniekiem.

“Šauri metāla sprosti, izolācija no savām ģimenēm un dabiskās uzvedības neiespējamība rada cirka dzīvniekiem ciešanas visā mūža garumā,” norāda biedrības “Dzīvnieku brīvība” valdes priekšsēdētājs Aivars Andersons. “Vai mums tiešām ir vajadzīga izklaide, kas balstās dzīvnieku ciešanās?”

Zinātniskos pētījumos secināts, ka savvaļas sugu dzīvniekiem, īpaši lielajiem kaķiem, cirka apstākļi ir ļoti problemātiski no labturības viedokļa, jo būtiski ierobežo svarīgas dzīvnieku sociālās, vides un uzvedības vajadzības.

Savvaļas dzīvnieku izmantošana cirkā jau ir aizliegta Beļģijā, Austrijā, Nīderlandē, Izraēlā, Grieķijā, Slovēnijā, Bosnijā un Hercegovinā, Horvātijā, Kiprā, Bolīvijā, Panamā, Kolumbijā, Kostarikā un citur. Lielbritānija un Igaunija plāno ieviest aizliegumu drīzā nākotnē.

Biedrība “Dzīvnieku brīvība”

Lasi vēl

1

TOP Komentāri

Komentē anonīmi vai Ienāc profilā, lai komentētu
avatar
1 Komentāra topiki
0 Raksta atbildes
0 Sekotāji
 
Vislielākā reakcija
Karstākais komentāru topiks
0 Komentāru autori
Jana Nesenie komentāru autori
jaunākie vecākie vispopulārākie
Jana
Viesis
Jana

Duraki ir dresētāji un cirka apmeklētāji!

Populāri

Runā

Jaunākais

Interesanti

Nejauši